X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

PTU zostanie sprzedane?

2010-07-22 08:55 czwartek
Prawdopodobnie w tym tygodniu Ciech sprzeda ponad 45% akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Nabywcą jest niemieckie towarzystwo Gothaer Allgemeine Versicherung.

Cena, jaką Ciech otrzyma za 45,4% akcji PTU, nie jest znana. Teraz należy czekać, aż sprzedaż zostanie zaakceptowana przez polski nadzór, UOKiK oraz radę Gothaera.

Walorami Ciecha zainteresowane były m. In. Uniqa, Generali, Polskie Towarzystwo Reasekuracji i niemiecki Gothaer Versicherungen. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że minimalna cena zaoferowana za akcje PTU kształtuje się na poziomie 90 milionów złotych. 

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA funkcjonuje na rynku ubezpieczeń od 1990 r. Spółka to 11. ubezpieczyciel na polskim rynku majątkowym. W ofercie znajduje się szeroka gama produktów ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń majątkowych, osobowych, finansowych i komunikacyjnych. Oferta skierowana jest głównie do klientów indywidualnych oraz do małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: Bankier, Wyborcza

OZ


« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.