X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Reklama MTU pod lupą KNF

2008-12-01 10:42 poniedziałek
Komisja Nadzoru Finansowego analizuje przekaz reklamowy Mojego Towarzystwa Ubezpieczeń pod kątem ewentualnego wprowadzenia klientów w błąd - poinformowała  Katarzyna Biela z KNF.
Przedmiotem analizy Komisji jest reklama telewizyjna MTU. Zastrzeżenia nadzoru budzi zamieszczenie w spocie informacji, iż tylko autocasco zapewni odszkodowanie w przypadku, gdy sprawca szkody nie jest znany, podczas gdy ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych dokładnie precyzuje, iż Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zaspokoi roszczenia osoby poszkodowanej przez nieznanego sprawcę.

MTU twierdzi, że reklama nie wprowadza w błąd. Według towarzystwa spot w sposób niebudzący wątpliwości wskazywał, że postacie występujące w reklamie mówią tylko o szkodach majątkowych: stłuczkach powstałych w kolizjach drogowych i tzw. szkodach parkingowych. Wojciech Wężyk z biura prasowego Ergo Hestii wyjaśnia, że w takich przypadkach powstałą szkodę można pokryć tylko i wyłącznie z ubezpieczenia autocasco.

Zapytana o sankcje grożące towarzystwu Katarzyna Biela wyjaśnia, że jeśli zostanie stwierdzone, iż zakład wprowadzał klientów w błąd, to najpierw zostanie wydane zalecenie. Jeśli się do niego nie zastosuje, KNF wyda decyzję nakazującą zmianę treści przekazu. Gdyby i to nie poskutkowało, może zostać na niego nałożona kara pieniężna z KNF.

Zarząd MTU zapewnia jednak, że treść reklamy zostanie skonsultowana, aby nie budziła wątpliwości.
Źródło: Parkiet

JT
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.