X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Bezpieczny dom rolnika z Concordią

2009-04-01 10:49 środa
Pracodawcy i związki przygotują reformę KRUS
Obowiązkowy charakter ubezpieczenia gwarantuje powszechność, a dzięki temu niższą cenę ochrony. Polskie prawo przewiduje obowiązek ubezpieczenia budynków rolniczych oraz odpowiedzialności cywilnej rolnika w związku z posiadaniem przez niego gospodarstwa rolnego.

Jednym z istotnych problemów obowiązkowego ubezpieczenia budynków rolniczych jest nieprecyzyjna definicja budynku. W razie szkody, rodzi to możliwość potencjalnych sporów na linii rolnik – ubezpieczyciel. Ponadto ustawowy zakres tego ubezpieczenia nie pokrywa wszystkich ryzyk zagrażających budynkom rolniczym – komentuje Mariusz Gilicki z Biura Ubezpieczeń Mienia Grupy Concordia – Bardzo często występujące szkody wodociągowe, upadek drzewa czy uderzenie pojazdu w budynek rolniczy nie są objęte zakresem obowiązkowego ubezpieczenia budynków.

Chcąc zabezpieczyć rolników przed niekorzystnymi skutkami zdarzeń, których ubezpieczenie obowiązkowe nie przewiduje, przygotowaliśmy produkt Concordia Agro Dom uzupełniający zakres ochrony w odniesieniu do budynku mieszkalnego – dodaje Gilicki.

Ubezpieczenie Agro Dom doskonale uzupełnia się z ubezpieczeniem obowiązkowym, chroniąc oprócz budynku mieszkalnego w pełnym zakresie również stałe elementy tego budynku, takie jak m.in. piece, wbudowane kuchnie, armaturę, podłogi czy pokrycie ścian oraz ruchomości domowe.
– W zależności od wartości zgromadzonych ruchomości domowych, rolnik może wybrać jeden z wariantów ubezpieczenia – dodaje Gilicki.

Odrębnym zagadnieniem jest odpowiedzialność cywilna rolnika. Warto pamiętać, że obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni rolnika wyłącznie od szkód związanych z posiadaniem gospodarstwa rolnego. Agro Dom zapewnia ochronę interesów rolnika również w tym zakresie. Ubezpieczenia obowiązkowe i Agro Dom są jak dwa pasujące do siebie kawałki puzzli, zapewniające pełny zakres ochrony rolnika.

O atrakcyjności polisy Agro Dom stanowi także jej elastyczność. Polisę tę można zawrzeć niezależnie od tego, w którym towarzystwie zakupione zostało ubezpieczenie obowiązkowe. Minimum formalności przy zawieraniu umowy, bardzo przystępna cena oraz możliwość wyboru wariantu to podstawowe atuty tego ubezpieczenia – podsumowuje Gilicki.


Źródło: Komunikat prasowy grupy Concordia

JT
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Ubezpieczenia dobrowolne
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Składka regularna - suma pieniędzy wypłacana ubezpieczycielowi, częstotliwość ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.