X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Concordia dla rolników – ubezpieczenia dodatkowe

2009-06-03 10:49 środa
Nieubłaganie zbliża się ostateczny termin zawierania przez rolników umów obowiązkowego OC upraw i hodowli. Tylko kilka firm ubezpieczeniowych w Polsce posiada ofertę skierowaną dla właścicieli gospodarstw rolnych. Grupa Concordia ubezpiecza polskich rolników oraz ich majątek już od dziesięciu lat. Jednym z  głównych udziałowców firmy jest Vereinigte Hagel Versicherung VvaG - czołowy ubezpieczyciel upraw rolnych na rynku niemieckim.

Ubezpieczenia dobrowolne

W ofercie Concordii istnieje szereg dodatkowych ubezpieczeń dla rolnika, uzupełniających ochronę ubezpieczeniową wynikającą z polis obowiązkowych. Umowę można zawierać w pakiecie – tak zwanym Concordia Argo, lub osobno. Kupując kilka ubezpieczeń równocześnie rolnik nie musi podpisywać pliku różnych dokumentów. Także warunki umowy są korzystniejsze – zwłaszcza cena ubezpieczenia. Dobrowolne polisy nie są dotowane przez budżet państwa.

Ubezpieczenie mienia gospodarstwa rolnego od ognia i innych zdarzeń losowych środków obrotowych od ognia i innych zdarzeń losowych


Jest to polisa zabezpieczająca budynki i budowle, w tym także pomieszczenia i budynki gospodarcze; stałe elementy budynku wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego; maszyny, urządzenia oraz wyposażenie, w tym także ruchomości domowe; środki obrotowe, zwierzęta gospodarskie i konie; nakłady inwestycyjne; mienie osób trzecich.

Zakres ochrony

Mienie, określone w umowie jest ubezpieczone od szkód powstałych wskutek (20 ryzyk): pożaru; uderzenia pioruna; wybuchu; upadku statku powietrznego; trzęsienia ziemi; huraganu; dymu i sadzy; spływu wód po zboczach; gradu; deszczu nawalnego; obsunięcia się ziemi; zapadania się ziemi; lawiny; szkód wodociągowych; powodzi; huku ponaddźwiękowego; uderzenia pojazdu; upadku drzewa, masztu, słupa, anteny lub ich części; śniegu; przepięcia.

W ramach ubezpieczenia istnieje możliwość wykupu dwóch wariantów. Jest to dopełnienie ubezpieczenia obowiązkowego, dlatego też można liczyć na możliwość obniżenia składki ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu


Ta polisa chroni stałe elementy budynku wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego; maszyny, urządzenia oraz wyposażenie, w tym także ruchomości domowe; środki obrotowe; mienie osób trzecich; mienie pracownicze.

Zakres ochrony

Mienie, określone w umowie jest ubezpieczone od szkód powstałych wskutek: kradzieży z włamaniem, rabunku, wandalizmu. W umowie są podane jasno sprecyzowane minimalne wymogi zabezpieczenia mienia. Ubezpieczenie to rozszerza zakres ochrony na szkody spowodowane dosyć częstymi kradzieżami i włamaniami. Także tutaj można liczyć na atrakcyjne zniżki.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika. Towarzystwo odpowiada za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim, niezależnie od źródła obowiązku odszkodowawczego w związku z posiadaniem i użytkowaniem nieruchomości oraz stacjonarnych maszyn, urządzeń i instalacji wszelkiego typu; w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej; w związku z wykonywaniem na rzecz innych osób fizycznych prac lub usług związanych z działalnością rolniczą bądź utrzymaniem gospodarstwa rolnego; w związku z prowadzeniem przez ubezpieczającego działalności agroturystycznej.

W ramach umowy istnieje możliwość rozszerzenia OC o: OC najemcy; OC pracodawcy; OC podwykonawcy; OC z tytułu wadliwego wykonawstwa; OC przechowawcy; OC za szkody w mieniu poddanym obróbce; OC pojazdów nie podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu. Concordia gwarantuje wysokie sumy gwarancyjne oraz dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta.

Ubezpieczenie zwierząt od padnięcia lub skierowania na ubój z konieczności


To ubezpieczenie, które obejmuje wskazane w umowie zwierzęta w grupach: gospodarskie (bydło, trzoda chlewna, inne zwierzęta) oraz konie rekreacyjne, hodowlane lub sportowe.

Zakres ochrony


Zwierzęta są ubezpieczone od szkód powstałych wskutek padnięcia lub skierowania na ubój z konieczności, jeżeli bezpośrednią przyczyną szkody była choroba lub wypadek, Odpowiedzialność ubezpieczyciela obejmuje ponadto utratę wartości użytkowej konia sportowego lub hodowlanego, jeżeli pomimo choroby lub wypadku wskazane jest utrzymanie konia przy życiu dla celów hodowlanych; utrata wartości konia stanowi różnicę pomiędzy wartością rynkową konia określoną na początku trwania umowy ubezpieczenia, a wartością rynkową określoną po wypadku lub zakończeniu choroby, Odpowiedzialność ubezpieczyciela obejmuje ponadto szkody w koniach sportowych powstałe w okresie ubezpieczenia wskutek zdarzeń wskazanych wyżej podczas treningów, transportu i zawodów sportowych.
Istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o - okresowe ubezpieczenie w czasie wystawy, transportu, przebywania w bazie.

Uwagi końcowe

Można by napisać, że dla każdego coś dobrego. Dzięki dobrowolnym ubezpieczeniom rolnym ubezpieczony w Concordii nie będzie musiał się martwić o pożar, powódź, czy kradzież. Jego mienie ma zapewnione znacznie szerszą  ochronę niż wynikałoby to z ustawowych obowiązków. OC rolnika to bardzo przydatny produkt zwłaszcza w dużych i średnich gospodarstwach gdzie zatrudniani są pracownicy. Specjalistyczne ubezpieczenie zwierząt od padnięcia lub uboju powinno zainteresować hodowców coraz częściej narażonych na różne zwierzęce epidemie. To nie wszystkie dobrowolne ubezpieczenia. Niedługo na łamach naszego portalu przedstawimy polisę AGRO Casco oraz grupowe ubezpieczenie na życie dla rolników.

Źródło: Concordia

Jakub Tabisz


« powrďż˝t do dziaďż˝u: Ubezpieczenia dobrowolne
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.