X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Dobrowolne ubezpieczenia rolników cz.3

2009-05-27 14:15 środa
Rodzajów ubezpieczeń przeznaczonych dla rolników jest mnóstwo. Ciężko się zorientować, które z nich trzeba zawrzeć, które nie są obowiązkowe, ale warto je mieć, które są dotowane, a które nie. W poprzednich artykułach rozpocząłem krótki przegląd dobrowolnych ubezpieczeń rolnych. Przyjrzyjmy się zatem kolejnym propozycjom towarzystw ubezpieczeń.

Ubezpieczenie pasiek


Każdy pszczelarz wie, jak cenne są dla niego jego ule. W końcu miód nie powstaje tak po prostu i trzeba się mocna napracować przy pszczołach, żeby móc zebrać miodowe żniwo. Z tego względu warto się dodatkowo zabezpieczyć polisą. Ubezpieczenie pasiek można zawrzeć, jeżeli pasieka składa się z przynajmniej pięciu pni pszczelich znajdujących się na toczku, pawilonie lub stebniku. Szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje zatrucie pszczół środkami ochrony roślin, zniszczenie pasiek przez osoby trzecie, zwierzęta, ogień, powódź, huragan, uderzenie pioruna, zniszczenie pni pszczelich spowodowane wypadkiem w czasie ich transportu na pożytki. Dodatkowo za niewielką składkę można rozszerzyć ubezpieczenie o kradzież pni pszczelich lub rodzin pszczelich z uli z plastrami czerwia albo miodu.

Ubezpieczenie hodowli i chowu stawowego ryb

Kolejne dobrowolne ubezpieczenie adresowane jest do hodowców ryb. Polisa obejmuje karpie i pstrągi tęczowe w poszczególnych stadiach ich chowu lub hodowli. Odszkodowanie można uzyskać w przypadku zatrucia lub uduszenia się ryb, ich ucieczki lub niedoboru wody. Ubezpieczenie zawiera się na okres jednego stadium hodowli ryb.

Ubezpieczenie zwierząt futerkowych od padnięcia i uboju z konieczności

Wielu rolników zajmuje się dodatkowo hodowlą zwierząt futerkowych. Dla nich także oferowane jest ubezpieczenie. Jego zakres jest bardzo podobny do omawianego w poprzednim artykule ubezpieczenia zwierząt gospodarskich. W ramach polisy można ubezpieczyć lisy, norki i nutrie. Ubezpieczyciel zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku padnięcia lub koniecznego uboju zwierząt z powodu choroby, wypadku, ognia, powodzi lub huraganu.

Ubezpieczenie drobiu


Ostatnim już omawianym, dobrowolnym ubezpieczeniem rolniczym jest ubezpieczenie drobiu. Polisa obejmuje kury, kaczki, gęsi i indyki niezależnie czy są przeznaczone na tucz, chów na nioski, czy też produkcję jaj. Ubezpieczenie chroni przed szkodami w hodowli związanymi z ogniem, huraganem, powodzią, podtopieniem, deszczem, śniegiem, piorunem,  eksplozją, gradem, upadkiem statku powietrznego, lawiną, zapadaniem i usuwaniem się ziemi oraz wydostaniem się wody z urządzeń wodnokanalizacyjnych, a także szkodami spowodowanymi chorobami, wypadkami oraz kanibalizmem. Na dodatek można dokupić dodatkowe ubezpieczenie na wypadek niezawinionych przerw w dopływie prądu do fermy.

Piotr Szostakiewicz
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Ubezpieczenia dobrowolne
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.