X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Rolnicy nadal pozbawieni świadomości ubezpieczeniowej

2009-11-20 08:44 piątek
Rolnicy nadal pozbawieni świadomości ubezpieczenio
17 listopada Polska Izba Ubezpieczeń zorganizowała II Międzynarodową Konferencję Rolną pt. „Kierunki zmian ubezpieczeń produkcji rolnej w Polsce". Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, był honorowym gościem spotkania.

Na konferencji analizowano działanie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w praktyce producentów rolnych oraz zakładów ubezpieczeń. Z dużą aprobatą spotkały się przemówienia zagranicznych oraz polskich gości. Na zakończenie spotkania zorganizowano debatę, w której udział wzięli przedstawiciele rządu, środowiska ubezpieczeniowego, naukowego oraz rolniczego.

Według Aleksandry Szelągowskiej, dyrektor departamentu finansów MRiRW, rolnicy sami powinni oceniać ryzyko braku ubezpieczania upraw. Wówczas sami dostosowują ochronę do własnych potrzeb.

Dr Krzysztof Łyskawa z UE w Poznaniu poruszył temat pogłębiania świadomości rolników. Jest to proces długotrwały, dlatego system ubezpieczeń dotowanych dopiero w ciągu kilku lat zyska na popularności.

Zaproszeni goście na konferencji poruszali wiele spraw. Głownie dotyczyły one braku wiedzy rolników na temat ubezpieczeń oraz porównywania polskiego systemu ubezpieczeń rolnych do zagranicznych.

System ubezpieczeń dotowanych w Polsce jest nadal niedojrzały. Aby zobaczyć wyniki trzeba poczekać 5-7 lat –twierdzi Aleksandra Szelągowska, dyrektor departamentu finansów MRiRW.

Źródło: PIU

OZ

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Ubezpieczenia z dopłatą skarbu państwa
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.