X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Rolnicy pod ochroną

2009-07-22 13:22 środa

Rośnie świadomość ubezpieczeniowa rolników. Dzięki wprowadzeniu obowiązkowych polis na uprawy, coraz więcej gospodarzy widzi sens w ubezpieczaniu trudów swojej pracy. Obecnie z 11 mln hektarów terenów uprawowych 3,5 mln objętych jest ochroną.

Kapryśna pogoda ostatnich tygodni udowodniła rolnikom słuszność ich decyzji o zakupie polisy lub uświadomiła potrzebę ubezpieczenia się na przyszłość. Nękające Polskę gradobicia spowodowały silne szkody w dojrzewających uprawach. Jednocześnie towarzystwa ubezpieczeniowe zalały setki zgłoszeń szkód.

- Występują takie dni, gdy po przejściu gradu w danym rejonie Polski otrzymujemy nawet około 500 zgłoszeń - komentuje Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Grupy Concordia.

Napawającym optymizmem jest fakt, że coraz więcej rolników ubezpiecza się w coraz to szerszym zakresie. Pomimo tego, że obowiązkowe ubezpieczenie upraw zakłada konieczność ubezpieczania się od przynajmniej 1 ryzyka, np. gradu, to dużym zainteresowaniem cieszyły się polisy od przymrozków oraz ujemnych skutków przezimowania. Dodatkowo na atrakcyjnych warunkach rolnicy ubezpieczają się od ognia, który może wystąpić również po zebraniu plonów.

Prawdziwy test polisy przychodzi niespodziewanie, w postaci szkody deszczu lub gradu. Przetaczające się przez Polskę nawałnice bardzo często powodują znaczne ubytki w uprawach spowodowane głównie przez opady gradu. W takiej sytuacji ubezpieczony rolnik może zgłosić szkodę do towarzystwa – likwidator szkód oceni dokładnie ubytek w plonie, a odszkodowanie pokryje poniesione straty. Warto jednak podkreślić, że koszt ubezpieczenia upraw zbóż często kształtuje się na poziomie równowartości 2 euro za 1 ha, czyli kwoty stanowiącej ustawową karę za brak ubezpieczenia. Warto więc zastanowić się nad wykupem polisy, by w przypadku zaistnienia niespodziewanej sytuacji nie ponosić dodatkowych kosztów.

- Zauważmy, że zainteresowanie polisami rośnie z każdym rokiem. W 2009 odnotowaliśmy trzykrotny wzrost ubezpieczanego areału, w porównaniu z rokiem poprzednim – dodaje Janc.

Polacy zdają się wyznawać zasadę, że lepiej być mądrym przed szkodą. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie ubezpieczeniami. Jak pokazują ostatnie tygodnie, jest to jak najbardziej uzasadniony trend, szczególnie w rolnictwie. Wysokość sumy wypłaconych odszkodowań dochodzić bowiem będzie do kilkudziesięciu milionów złotych.

Dodatkowych informacji udzielają:

Joanna Tłok
Prelite Agencja Public Relations
tel. 061 855 14 53-55
kom. 695 393 751
e-mail: j.tlok@prelite.pl 

Paulina Lis
Grupa Concordia Centrala
tel. 061 85 84 839 kom. 693 430 080
e-mail: paulina.lis@grupaconcordia.pl

 

Informacja uzupełniająca

Grupa Concordia jest dynamicznie rozwijającym się towarzystwem ubezpieczeniowym, obecnym na Polskim rynku od 1996 roku. Pierwotnie Grupa Concordia czerpała z wiedzy i doświadczenia swoich niemieckich partnerów – Concordia Holding AG i Vereinigte Hagel VVaG, szczególnie w zakresie ubezpieczeń rolnych oraz ochrony prawnej. W oparciu o wieloletnie doświadczenie na rynku polskim towarzystwo wypracowało własne know-how, dostosowane do wymagań rynku i indywidualnych potrzeb klienta.

Grupa Concordia specjalizuje się w ubezpieczeniach rolnych, ubezpieczeniach ochrony prawnej, systemach ubezpieczeń dla firm oraz bancassurance dla bankowości spółdzielczej. Towarzystwo, jako jedyny ubezpieczyciel w Polsce, współpracuje z wszystkimi zrzeszeniami banków spółdzielczych – Spółdzielczą Grupą Bankową, Bankiem Polskiej Spółdzielczości S.A. i Mazowieckim Bankiem Regionalnym S.A.

W skład Grupy wchodzi Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz WTUŻiR Concordia Capital S.A. Obecnie Grupa Concordia posiada 9 oddziałów, 23 przedstawicielstwa i agencje w całej Polsce oraz współpracuje z ponad 330 bankami spółdzielczymi, w których dostępne są jej produkty.

Grupa Concordia zajęła 2. miejsce w rankingu dziennika Rzeczpospolita na Najlepsze Towarzystwo Ubezpieczeń Majątkowych 2008. Jest także laureatem godła „Najlepsze w Polsce” za pakiet „Concordia Agro” (kompleksowe ubezpieczenia sektora rolnego) oraz „Concordia Profit” (system ubezpieczeń dla firm), otrzymanym w Konsumenckim Konkursie Jakości Produktów.

Grupa Concordia, 22 lipca, 2009

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Ubezpieczenia obowiązkowe
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba psychiczna - choroba zakwalifikowana w Międzynarodowej Statystycznej ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.