X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie życia dla rolników

2009-07-29 09:30 środa
Prócz ubezpieczeń upraw i budynków od wszelkich zniszczeń spowodowanych żywiołami Concordia przygotowała także specjalne ubezpieczenie na życie dla rolników. Na łamach naszego portalu przyglądamy się ofercie ubezpieczyciela.

Concordia Agro Życie

Concordia Agro Życie jest grupowym ubezpieczeniem na życie skierowanym do wszystkich osób, które w myśl ustawy z dnia 20.12.1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników są rolnikami lub domownikami rolnika, z tym zastrzeżeniem, że przez domowników rozumie się wyłącznie osoby mające ukończone 16 lat. Do ubezpieczenia mogą przystąpić wszyscy rolnicy w wieku od 16 do 65 lat dla mężczyzn i od 16 do 60 lat w przypadku kobiet.

Zakres ochrony

Ubezpieczenie bierze pod uwagę szesnaście ryzyk m. in. pobyt w szpitalu zarówno spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem jak i chorobą, trwały uszczerbek na zdrowiu oraz szeroki zakres poważnych zachorowań ubezpieczonego lub małżonka ubezpieczonego, przykładowo: śpiączkę, utratę wzroku, stwardnienie rozsiane. W ramach umowy objęta ochroną ubezpieczeniową jest także bruceloza – choroba specyficzna dla środowiska rolnego. 

Polisa obejmuje ponadto świadczenia tzw. rodzinne takie jak: śmierć małżonka lub dziecka ubezpieczonego, śmierć rodzica lub teścia, a także urodzenie dziecka i osierocenie dziecka. Wszyscy ubezpieczeni w razie choroby lub wypadku, zagwarantowaną mają 24 – godzinną ochronę niezależnie od miejsca pobytu, w kraju czy zagranicą. Dotyczy to także pobytu w szpitalu. Ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu specjalną dietę, również za hospitalizację, która miała miejsce zagranicą.

Świadczenie jest wypłacane osobno dla każdego rodzaju zachorowania. Dodatkowym atutem jest jednakowa wysokość diety dziennej przez cały okres pobytu Ubezpieczonego w szpitalu (od 1 do 90 dnia), pod warunkiem, że pobyt w szpitalu trwał co najmniej 4 dni.

Ubezpieczenie grupowe oznacza dodatkowe korzyści. W Przeciwieństwie do polisy indywidualnej ubezpieczyciel nie stosuje tzw. ocen ryzyka i ankiet medycznych.  Umowa ubezpieczeniowa może trwać dożywotnio.

Okres ochrony i składka

Umowa ubezpieczenia grupowego zawierana jest na okres jednego roku i ulega przedłużeniu na dalsze roczne okresy, jeżeli co najmniej na miesiąc przed upływem roku żadna ze stron nie złoży oświadczenia o jej nieprzedłużaniu. Składkę można opłacać miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od momentu opłacenia pierwszej składki.

Zniżki

Ubezpieczeni w pakiecie Concordia Agro Życie mają także możliwość skorzystania z pięcioprocentowej zniżki na ubezpieczenie mienia w gospodarstwie rolnym lub dobrowolne ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych.

Zakres świadczeń

Rolnik może wybrać spośród jednego z trzech wariantów ubezpieczenia. Warianty różnią się zakresem świadczeń i okresem karencji.

Wariant 1

Śmierć ubezpieczonego: 6000 zł
Śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 16000 zł
Śmierć ubezpieczonego w wyniku zawału serca i udaru mózgu: 13500 zł
Trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku NW: 200 zł za każdy 1 procent uszczerbku
Śmierć małżonka ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 10000 zł
Śmierć małżonka ubezpieczonego: 6000 zł
Śmierć dziecka ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 3600 zł
Śmierć dziecka ubezpieczonego : 1800 zł
Żywe urodzenie dziecka ubezpieczonego: 550 zł
Martwe urodzenie dziecka ubezpieczonego : 1500 zł
Osierocenie dziecka przez ubezpieczonego dla każdego dziecka: 1500 zł
Śmierć rodzica lub teścia ubezpieczonego: 1000 zł
Poważne zachorowania ubezpieczonego: 2000 zł
Dieta dzienna za pobyt ubezpieczonego w szpitalu spowodowany NW  (od 1 do 90 dnia jednakowa suma) : 50 zł za każdy dzień
Dieta dzienna za pobyt ubezpieczonego w szpitalu spowodowany chorobą (od 1 do 90 dnia jednakowa suma): 25 zł za każdy dzień
Poważne zachorowanie małżonka ubezpieczonego : 1000 zł

Wariant 2

Śmierć ubezpieczonego: 10500 zł
Śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 21000 zł
Śmierć ubezpieczonego w wyniku zawału serca i udaru mózgu: 21000 zł
Trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku NW: 240 zł za każdy 1 procent uszczerbku
Śmierć małżonka ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 10000 zł
Śmierć małżonka ubezpieczonego: 7000 zł
Śmierć dziecka ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 3600 zł
Śmierć dziecka ubezpieczonego : 1800 zł
Żywe urodzenie dziecka ubezpieczonego: 770 zł
Martwe urodzenie dziecka ubezpieczonego : 1800 zł
Osierocenie dziecka przez ubezpieczonego dla każdego dziecka: 1800 zł
Śmierć rodzica lub teścia ubezpieczonego: 1400 zł
Poważne zachorowania ubezpieczonego: 3000 zł
Dieta dzienna za pobyt ubezpieczonego w szpitalu spowodowany NW  (od 1 do 90 dnia jednakowa suma) : 60 zł za każdy dzień
Dieta dzienna za pobyt ubezpieczonego w szpitalu spowodowany chorobą (od 1 do 90 dnia jednakowa suma): 30 zł za każdy dzień
Poważne zachorowanie małżonka ubezpieczonego : 2000 zł

Wariant 3

Śmierć ubezpieczonego: 13500 zł
Śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 27000 zł
Śmierć ubezpieczonego w wyniku zawału serca i udaru mózgu: 27000 zł
Trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku NW: 280 zł za każdy 1 procent uszczerbku
Śmierć małżonka ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 12000 zł
Śmierć małżonka ubezpieczonego: 9000 zł
Śmierć dziecka ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku: 4000 zł
Śmierć dziecka ubezpieczonego : 2000 zł
Żywe urodzenie dziecka ubezpieczonego: 990 zł
Martwe urodzenie dziecka ubezpieczonego : 2000 zł
Osierocenie dziecka przez ubezpieczonego dla każdego dziecka: 2000 zł
Śmierć rodzica lub teścia ubezpieczonego: 1800 zł
Poważne zachorowania ubezpieczonego: 4000 zł
Dieta dzienna za pobyt ubezpieczonego w szpitalu spowodowany NW  (od 1 do 90 dnia jednakowa suma) : 70 zł za każdy dzień
Dieta dzienna za pobyt ubezpieczonego w szpitalu spowodowany chorobą (od 1 do 90 dnia jednakowa suma): 35 zł za każdy dzień
Poważne zachorowanie małżonka ubezpieczonego : 3000 zł

Uwagi końcowe

Minimalna grupa ubezpieczonych to 5 osób. W polisie warto zwrócić na bardzo duży okres aż 90 dni udzielania ochrony ubezpieczeniowej – ważne w czasie hospitalizacji. Poza tym w umowie znajdują się choroby specyficzne dla zawodu rolnika co wyróżnia to ubezpieczenie na tle innych. Concordia Agro Życie to dobry wybór dla każdego rolnika.

Źródło: Concordia

Jakub Tabisz

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Ubezpieczenia dobrowolne
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2010-07-29 10:19 czwartek ~Mirek | [+] odpowiedz
    Ubezpieczenia są ważne, bo niewiadomo co może przynieść los. Ja mam wzięte ubezpieczenie OC rolników z HDI i sobie chwalę.
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.