X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

OFE: Prezydent podpisał ustawę dot. zmian w systemie emerytalnym

2011-04-08 08:59 piątek
Wczoraj Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że Bronisław Komorowski podpisał ustawę zmniejszającą składki przekazywane do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Wcześniej głowa państwa analizowała dokument i przeprowadzała liczne konsultacje m.in. z partnerami społecznymi i byłym prezesem TK, prof. Jerzym Stępniem.

Zdaniem prezydenta ustawa ta nie pogorszy sytuacji przyszłych emerytów, a także nie jest niezgodna z Konstytucją.

Do OFE będzie trafiało 2,3% naszej składki, zaś pozostała część zostanie przekazana na subkonta w ZUS (pieniądze te będą dziedziczone na takich samych zasadach, jak te gromadzone w OFE). Z czasem coraz większa część naszych pieniędzy będzie trafiała do funduszy (docelowo w 2017 roku składka ma wynosić 3,5%).

Osoby, które dodatkowo będą oszczędzać na emeryturę, np. na specjalnie utworzonych indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego, od 2012 roku mogą liczyć na ulgę podatkową w wysokości 4%. Wzrośnie także górny limit udziału akcji w portfelu OFE (do 2020 ma wzrosnąć do 90%). Od 2012 roku ma zacząć obowiązywać zakaz akwizycji. Zmiany te pozwolą do 2020 roku obniżyć dług publiczny o około 190 miliardów złotych.

 Źródło: Bankier.pl, Wyborcza.pl

AZ
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.