X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

OFE: Rząd nie chce dyskutować z Polakami na temat zmian w OFE

2011-03-18 08:47 piątek
Wczoraj partie SLD, PIS oraz PJN złożyły do Sejmowej Komisji Finansów Publicznych wniosek w sprawie publicznego wysłuchania rządowego projektu ustawy dotyczącej zmian w OFE. Został on odrzucony.

Wiceprezes PiS Beata Szydło stwierdziła, że rząd boi się Polaków i nie chce merytorycznie rozmawiać o zmianach w systemie emerytalnym oraz o przyszłych emeryturach.

PO jest zdania, że publiczne wysłuchanie nie jest potrzebne, ponieważ medialna debata na ten temat trwa już od dawna, a PIS chce jedynie przeciągnąć w czasie wprowadzenie nowelizacji ustawy. Rząd zapewnia, że jest otwarty na wszelkie pomysły i wszystkie je będzie rozpatrywał.

Zdaniem SLD rządowy projekt musi ulec zmianom, ponieważ zakłada najprostszą formę zdobycia pieniędzy. Partia chce, aby osoby urodzone po 31 grudnia 1980 r. odprowadzały 5% składek do OFE, a nie, jak chce rząd, 2,3%. Te 5% zagwarantuje wyższe emerytury młodym obywatelom. Według Ministra Michała Boniego propozycja ta jest atrakcyjna, jednak odnosi się tylko do jednej grupy społecznej, a nie do wszystkich.

Inna propozycja SLD to umożliwienie powrotu do ZUS osobom urodzonym w latach 1949-1968, które w momencie wejście w życie reformy emerytalnej mogły zdecydować, czy chcą oszczędzać w OFE, czy pozostać jedynie z ZUS. Zdaniem Michała Boniego może ona być niekonstytucyjna.

Czas na złożenie poprawek do ustawy upływa dzisiaj o godzinie 16.

Źródło: Bankier.pl

AZ
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Inflacja - wzrost cen towarów, spowodowany obniżaniem ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.