X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

OFE: SLD zorganizowało na własną rękę wysłuchanie publiczne projektu ustawy

2011-03-21 08:58 poniedziałek
W minioną sobotę SLD na własną rękę zorganizowało publiczne wysłuchanie projektu ustawy obniżającej składki do OFE. Początkowo na sali było około 100 osób, z czasem liczba ta zmniejszała się.

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza, eksperta PKPP Lewiatan, oszczędzanie na przyszłą emeryturę jest  możliwe jedynie z OFE, gdyż to one pracują, pomnażając nasze pieniądze. Dziś na jednego emeryta pracują 3 osoby, w przyszłości będzie to 1,5. Tak więc, aby uniknąć głodowej emerytury, połowa środków finansowych powinna pochodzić z systemu repartycyjnego, zaś pozostała część z naszych oszczędności.

Rząd chce zwiększyć zaangażowanie OFE w akcje z 40% do 90%. Według eksperta PKPP Lewiatan takie rozwiązanie pociąga za sobą duże ryzyka. Maksymalne zaangażowanie w akcje powinno wynosić  60%-70% i to jedynie w sytuacji, gdy zostaną wprowadzone fundusze o zróżnicowanym sposobie inwestowania, dostosowanym do fazy życia.

W opinii Zbigniewa Żurka, wiceprezesa Business Centre Club, proponowane przez rząd zmiany nie reformują finansów publicznych. Rząd powinien zająć się m.in. reformami KRUS i emerytur mundurowych, wydłużaniem wieku emerytalnego, uszczelnieniem systemu nienależnych zwolnień lekarskich.

Według prof. Leokadii Oręziak z SGH, fundusze emerytalne są zbyt kosztowne i niekorzystne dla przyszłych emerytów, dlatego należy je jak najszybciej zlikwidować.

Na debacie pytano o sens zakazu akwizycji przez OFE. Teraz bez pracy pozostanie około 120 tysięcy osób, które wcześniej zainwestowało, aby rozwinąć działalność. Ludzie czują się oszukani.

Źródło: Bankier.pl

AZ
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.