X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

OFE: Zakaz akwizycji będzie odłożony do 2012 roku?

2011-03-25 08:43 piątek
Wczoraj odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy dotyczącego zmian w systemie emerytalnym.

Według posłów PO rząd zadbał o rzetelną, publiczną dyskusję dot. OFE. Najważniejszą kwestią jest zagwarantowanie bezpieczeństwa emerytów oraz państwa, a tego nie umożliwia powiększający się dług publiczny.

PSL zapowiedział, że jest za wprowadzeniem proponowanych przez rząd zmian w systemie emerytalnym i poprze rząd w głosowaniu. Według analizy klubu w ciągu 10 lat OFE zarobiło 4,5 mld złotych, zaś wysokość pobranych opłat wyniosła 19 mld złotych. Klub nie widzi sensu utrzymywania w dalszym ciągu funduszy.

Zdaniem Beaty Szydło z PiS rząd chce załatać dziurę budżetową kosztem przyszłych emerytów i wmawia im, że to dla ich dobra. Posłanka zapowiedziała zgłoszenie 33 poprawek do projektu, które w sumie odzwierciedlają odrzucony w ubiegłym tygodniu projekt zmian w systemie emerytalnym, zgłoszony przez PiS. Według niezależnego sondażu, 75% Polsków popiera propozycje PiS.

Z kolei SLD ubolewa nad faktem, że rząd nie przedstawił całej reformy finansów publicznych, a ograniczył się jedynie do zmniejszenia składki przekazywanej do OFE. Zdaniem klubu proponowane zmiany nie zagwarantują realnej oraz stabilnej poprawy finansów publicznych. SLD chce, aby osoby młode do OFE przekazywały 5% swojej składki, a nie jak proponuje rząd, 3,5%. Proponuje również, aby osoby, które w 1999 r. dobrowolnie przystąpiły do OFE, zostały przekierowane do ZUS, ale bez przenoszenia kapitału z OFE.

Wczoraj komisja finansów publicznych zajęła się złożonymi poprawkami. Zdecydowała, by zakaz akwizycji na rzecz OFE na rynku pierwotnym i wtórnym obowiązywał dopiero od 2012 roku. Taką poprawkę zgłosili posłowie z klubu PO. Jeśli chodzi o losowanie do OFE, udział w nim mają brać wszystkie fundusze. Komisja odrzuciła wszystkie 33 wnioski złożone przez PiS.

Dzisiaj ustawa zostanie poddana pod głosowanie.

Źródło: Bankier.pl, Wyborcza.pl

AZ
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przysposobienie - powstanie takiego stosunku pomiędzy przysposabiającym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.