X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Trzy struktury TUnŻ Europa w ofercie Expandera

2009-06-24 10:08 środa
Super Dynamiczna Siódemka, Super Efektywna Inwestycja i Super Skarby Ziemi to trzy nowe produkty strukturyzowane z gwarancją kapitału dostępne w ofercie Expandera.

Wszystkie trzy produkty, przygotowane razem z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa, mają formę ubezpieczenia na życie i dożycie. W razie zgonu ubezpieczonego w okresie ubezpieczenia TU na Życie Europa wypłaci świadczenie w z góry ustalonej wysokości. Jeżeli ubezpieczony dożyje do końca okresu ubezpieczenia TU na Życie Europa wypłaci ubezpieczonemu świadczenie w gwarantowanej wysokości, w zależności od produktu, 85 proc. lub 90 proc. składki zainwestowanej. Rezygnacja z ubezpieczenia w trakcie okresu ochrony ubezpieczeniowej nie daje gwarancji zwrotu odpowiednio 85 proc. lub 90 proc. składki zainwestowanej. Świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu dożycia do końca okresu ubezpieczenia zostanie powiększone o premię, zgodnie z warunkami ubezpieczenia. W każdym z ubezpieczeń na wysokość premii ma wpływ kształtowanie się wartości określonych indeksów, zarządzanych w oparciu o aktywne podejście do inwestowania na rynkach finansowych, którego celem jest maksymalizowanie zysków przy z góry określonym poziomie ryzyka. Wykorzystują do tego m.in. teorię portfelową Markowitza polegającą na ograniczaniu ryzyka oraz dywersyfikacji aktywów, przy założonej stopie zwrotu. Za tę teorię Harry Markowitz otrzymał nagrodę Nobla.

1.    Super Efektywna Inwestycja jest 4-letnim ubezpieczeniem, które gwarantuje 90 proc. zainwestowanej składki na koniec okresu ubezpieczenia. Zysk oparty jest na wzroście indeksu JP Morgan Efficiente (EUR Hedged). W skład indeksu wchodzą akcje krajów rozwiniętych, krajów rozwijających się, obligacje, towary i inwestycje alternatywne. Premia dla ubezpieczonego powiększy świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu dożycia do końca okresu ubezpieczenia, jeżeli ubezpieczony dożyje do końca okresu ubezpieczenia i wartość indeksu JP Morgan Efficiente 26 czerwca 2013r. będzie większa niż wartość indeksu JP Morgan Efficiente 26 czerwca 2009 r. Udział we wzroście indeksu będzie mieścił się w przedziale 100-120 proc. i zostanie określony po zakończeniu okresu subskrypcji. Minimalna składka ubezpieczeniowa wynosi 1000 zł.

2.    Drugie rozwiązanie, Super Dynamiczna Siódemka, to połączenie produktu strukturyzowanego oraz poliso-lokaty. Wpłacona składka dzielona jest na dwie równe części: składkę lokacyjną i składkę inwestycyjną. Część lokacyjna ubezpieczenia trwa 12 miesięcy i stanowi połączenie korzyści ochrony ubezpieczeniowej i 12–miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 5,67 proc. (co odpowiada 7 proc. na zwykłej, tzn. opodatkowanej lokacie). Część inwestycyjna ubezpieczenia to 36-miesięczny produkt strukturyzowany. Jeżeli ubezpieczony dożyje do końca okresu ubezpieczenia w części inwestycyjnej otrzyma 85 proc. składki zainwestowanej plus premię, której wysokość zależy od wzrostu indeksu BNP Paribas Millennium 10 Europe Serie 3 ER 13 lipca 2012r. w stosunku do wartości indeksu obserwowanej 14 lipca 2009 r. W skład indeksu wchodzi osiem składowych: IBOXX Sovereigns (indeks obligacji w EUR), EPRA TR Euro Zone (spółki branży nieruchomości w strefie Euro), EuroSTOXX 50 TR (akcje 50 największych spółek europejskich), S&P 500 TR (akcje 500 największych spółek amerykańskich), TOPIX TR (szeroki indeks giełdy japońskiej), China HSCEI (szeroki indeks giełdy chińskiej), kurs walutowy EUR/USD, DOW JONES AIG Commodity Index (indeks oparty na kontraktach futures dziewiętnastu surowców). Indeks jest aktywnie zarządzany, charakteryzuje się szeroką dywersyfikacją geograficzną, pod względem aktywów (akcje, surowce, nieruchomości i waluty) oraz możliwością zarobku również na ich spadku. Atutem produktu jest możliwość rezygnacji z ubezpieczenia zarówno w okresie subskrypcji, jak i w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Minimalna składka to 5 000 zł. Partycypacja we wzroście indeksu zostanie ustalona po zakończeniu okresu subskrypcji i będzie z przedziału 100-120 proc.

3.    Ubezpieczenie o charakterze inwestycyjnym Super Skarby Ziemi to produkt strukturyzowany. Okres ubezpieczenia trwa 3 lata. Jeżeli ubezpieczony dożyje do końca okresu ubezpieczenia otrzyma zagwarantowane 85 proc. zainwestowanej składki oraz premię. Jej wysokość zależy od zachowania BNP Paribas Commodity Active Long Short Isovol20 ER Index w okresie między 14 lipca 2009 r. a 13 lipca 2012 r., przy udziale na poziomie 65 proc.-85 proc. Ostateczna wysokość partycypacji będzie ustalona po okresie subskrypcji i zostanie podana w certyfikacie potwierdzającym objęcie ochroną ubezpieczeniową. Celem aktywnego zarządzania indeksem BNP Paribas Commodity Active Long Short Isovol20 ER jest maksymalizowanie zysku przy z góry określonym ryzyku na poziomie 20 proc., monitorowanym każdego dnia. Taki model umożliwia bezpieczne inwestycje w towary z różnych sektorów takich jak: energetyczny, rolniczy czy też różnego rodzaju metale. Zarówno w hossie jak i bessie inwestycje w BNP Paribas Commodity Active Long Short Isovol20 ER Index dają zdecydowanie lepszy wynik w porównaniu z indeksami giełdowymi (S&P 500, Hang Seng, CAC 40). Minimalna składka ubezpieczeniowa wynosi 5 000 zł.

Powyższe produkty oferowane są w wyznaczonych okresach subskrypcji.
Świadczenia ubezpieczeniowe zwolnione są z podatku „Belki” dzięki formie umowy grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie (zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych kwoty uzyskane w tytułu ubezpieczeń osobowych zwolnione są z podatku od zysków kapitałowych).
Szczegóły ubezpieczeń zawarte są w OWU dostępnych w oddziałach Expandera.

Źródła: Bankier.pl , Gazeta Ubezpieczeniowa

JT
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.