X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kiedy przydaje się ubezpieczenie bagażu?

2016-08-08 15:06 poniedziałek
Ku przestrodze  ubezpieczenie bagażu

Każde z Towarzystw Ubezpieczeniowych zastrzega sobie przypadki, w których nie wypłaci odszkodowania z tytułu ubezpieczenia bagażu. Nie zmienia to jednak faktu, że taką opcję warto mieć wykupioną. Zwłaszcza że cena składki jest minimalnie większa, a ubezpieczony zyskuje dodatkowy komfort w trakcie wakacyjnego urlopu.

Typowym wyłączeniem od odpowiedzialności ubezpieczyciela jest sytuacja, w której bagaż, choćby przez chwilę pozostawiony bez opieki, zostanie skradziony. Na tej podstawie – jest nią w końcu zaniedbanie ze strony właściciela polisy – ubezpieczonemu nie przysługuje prawo do odszkodowania.

Podobnie jest z wartościowym sprzętem RTV. O ile za jego zniszczenie bądź uszkodzenie można liczyć na rekompensatę, jeśli przedstawi się Towarzystwu dowody potwierdzające ich kupno czy posiadanie, to kradzież cennego aparatu fotograficznego będzie już niemożliwa lub bardzo trudna do udowodnienia przed ubezpieczycielem.


    PORÓWNAJ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

 

Za co można otrzymać odszkodowanie?

Mimo wszystko ubezpieczenie bagażu sprawia, że pobyt za granicą w ramach wakacyjnego urlopu będzie o wiele spokojniejszy. Wybór tej opcji powinien być dokonany jeszcze nie tylko przed podróżą, ale i wykupieniem polisy. Warto wtedy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które zawierają listę tzw. wyłączeń.

Na pewno lepiej jest posiadać ochronę takiej torby czy walizki, która sama w sobie jest cenna, a w przypadku zniszczenia bądź uszkodzenia koszt naprawy byłby dla właściciela sporym wydatkiem.
Ponadto istnieje szereg sytuacji, w których można uzyskać odszkodowanie, jeśli szkody powstały na skutek wymienionych w poniższej tabeli.
 

Źródło: opracowanie własne


Umowa dodatkowa na bagaż

Z ubezpieczeniem na bagaż wiąże się przeważnie konieczność zawarcia dodatkowej umowy, która nieznacznie wpływa na wysokość końcowej składki.

Towarzystwa prześcigają się w pomysłach, które rozszerzają ochronę danej polisy turystycznej. Wyróżniającą się opcją jest tzw. opóźnienie dostarczenia bagażu. Ubezpieczony otrzyma zwrot kosztów na zakup niezbędnych przedmiotów do czasu otrzymania swojego bagażu.

Regułą jest posiadanie udokumentowanych wydatków w postaci faktur czy paragonów. Potrzebny może okazać się również dokument od przewoźnika potwierdzający fakt opóźnienia się bagażu.

A jak wygląda oferta wybranych produktów ubezpieczeniowych w szczegółach?
 

CONCORDIA Turysta

Concordia posiada w swojej ofercie produkt ubezpieczenia turystycznego o nazwie Turysta. Bagaż również jest objęty ochroną na sumę ubezpieczenia 1000 lub 2000 zł (w zależności od wybranego wariantu).

Ubezpieczyciel zobowiązuje się nie tylko do wypłacenia odszkodowania za zniszczony bagaż w wyniku zdarzeń losowych, ale również wtedy, gdy straty te były spowodowane akcją ratowniczą.

Z wyłączeń od odpowiedzialności ubezpieczyciela na uwagę zasługują środki transportu – poza wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi – oraz sprzęt sportowy (poza takimi przedmiotami jak namiot, materac czy śpiwór).
 

PZU Wojażer

Największy w Polsce ubezpieczyciel udostępnia swoim klientom możliwość objęcia ochroną bagażu, w tym sprzętu do uprawiania sportów zimowych. Warunkiem w tym przypadku jest rozszerzenie umowy podstawowej.

Produkt Wojażer zawiera tzw. franszyzę integralną na poziomie 50 zł, co oznacza, że w przypadku szkody poniżej tej kwoty odszkodowanie nie zostanie wypłacone ubezpieczonemu.

Kradzież bagażu podlega odszkodowaniu w sprecyzowanych okolicznościach, np. z pozostawionego w zamkniętym na zamek bagażniku samochodu (również dachowym), jeśli pojazd znajdował się na strzeżonym parkingu, co jest potwierdzone wystawieniem odpowiedniego dokumentu.

Z kolei odszkodowaniu nie podlega kradzież bagażu, jeśli ten znajdował się w namiocie.

Suma ubezpieczenia nie może przekraczać 10 000zł.
 

WARTA Travel

W ofercie Warty bagaż może być ubezpieczony zarówno w odbywaniu podróży krajowej, jak i zagranicznej.

Bagaż podróżny może być rozszerzony o ryzyko związane z:
  • działaniami wojennymi i stanem wyjątkowym,
  • uprawianiem sportów ekstremalnych.
Produkt Travel wyłącza z odpowiedzialności kradzież bagażu w przypadku namiotu i przyczepy campingowej.
Franszyza integralna znajduje się na poziomie 100 zł.

Suma ubezpieczenia stanowiąca górną granicę odpowiedzialności TU Warta uzgadniana jest z ubezpieczającym i może wynosić: 500 zł, 1 500 zł, 3 000 zł lub 4 000 zł. Sumy ubezpieczenia w wysokości 3 000 zł i 4 000 zł mają zastosowanie wyłącznie do umów zawieranych na okres minimum 7 dni.

 

    ZOBACZ ZALETY PORÓWNYWARKI


 
W epoce tanich przewoźników na lądzie i w powietrzu podróżowanie przestało być przywilejem dla wybranych. Jednak każde przemieszczenie niesie ze sobą ryzyko utraty bądź zniszczenia bagażu, który jest całym dobytkiem podróżującego.

By temu zapobiec, warto nie tylko wybrać polisę turystyczną, ale te składniki z niej, które rzeczywiście będą najbardziej przydatne podczas wypoczynku bądź wyjazdu do pracy za granicę. Kwota kilkudziesięciu złotych z tytułu ubezpieczenia może okazać się bezcenna. 

Michał Ratajczak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osoba trzecia - każda osoba (fizyczna lub prawna) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź