X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Emigracja z polisą

2016-02-24 10:36 środa
elektryk
Każdego roku wielu Polaków wyjeżdża do pracy za granicę. Kuszeni wizją lepszego życia i wyższych zarobków często nie myślą o zabezpieczeniu się na wypadek nagłych nieprzewidzianych zdarzeń, które za granicą również mogą się przytrafić. Osoby wyjeżdżające w tym celu powinny pomyśleć o wykupieniu polisy turystycznej z opcją rozszerzenia ochrony o pracę zarobkową.

Dobierz odpowiednie rozwiązanie

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, liczba osób pozostających czasowo za granicą wynosi 2 mln 320 tys. i od 2013 r. wzrosła o 124 tys. Pod koniec 2013 r. w Niemczech przebywało 560 tys. Polaków. Większość z nich to emigranci zarobkowi, a na liście najczęstszych wypadków, poza granicami naszego kraju, już od kilku lat występują te zdarzające się przy pracy – 45% (wg danych Biura Dochodzenia Odszkodowań Campter).
 
O wypadek nietrudno, a odszkodowanie?
 
Przeprowadzka do innego kraju wiąże się ze zmianami we wszystkich obszarach życia, dlatego podjęcie decyzji o wyjeździe za granicę do pracy na dłuższy okres powinno być poprzedzone solidnym przygotowaniem. Nie mówimy tutaj wyłącznie o zapewnieniu lokum mieszkalnego, czy finansowym zabezpieczeniu się przynajmniej na pierwsze parę miesięcy. Mówimy również o polisie turystycznej, której najważniejszym elementem jest ubezpieczenie kosztów leczenia związanych z nagłym zachorowaniem czy nieszczęśliwym wypadkiem, o który w pracy, czy w drodze do niej nietrudno.
 
Standardowy zakres polisy turystycznej zawiera:
  • koszty leczenia nagłych zachorowań czy nieszczęśliwych wypadków,
  • assistance standard – doraźna pomoc medyczna, transport Ubezpieczonego, pomoc prawna, pomoc w odzyskaniu utraconych dokumentów, przekazanie wiadomości np. dla bliskich, odzyskanie i ponowne skierowanie bagażu, czy ratownictwo.
  • NNW – śmierć ubezpieczonego, czy stały uszczerbek na zdrowiu (w standardowym pakiecie w zależności od wybranej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego).
 
Jeżeli celem naszego wyjazdu jest praca, powinniśmy obowiązkowo rozszerzyć zakres naszej polisy o wykonywanie pracy z zaznaczeniem jej rodzaju: fizycznej czy umysłowej, w przeciwnym razie ubezpieczyciel nie pokryje wydatków związanych z leczeniem po wypadku w miejscu pracy.
 
Zakres polisy można też rozszerzyć o kolejne opcje dodatkowe, m.in.:
  • assistance super,
  • odpowiedzialność cywilna (OC),
  • bagaż podróżny,
  • kontynuacja leczenia powypadkowego w RP.
 
Przed zawarciem konkretnej umowy ubezpieczenia ważne jest, aby mieć pewność, że owa polisa odpowiada na nasze realne potrzeby, a zakres ochrony jest indywidualnie dopasowany. Wówczas możemy być pewni, że w nagłych sytuacjach, będąc poza granicami rodzimego kraju, polisa na pewno będzie przydatna.
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel - dokument wystawiony zgodnie z prawem ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.