X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

NNW na wakacjach w Polsce

2016-07-21 15:25 czwartek
urlop nnw

Polisa turystyczna jest produktem powszechnie kojarzonym z wyjazdami zagranicznymi. Tymczasem z uwagi na coraz bardziej popularne spędzanie urlopu czy nawet długiego weekendu w Polsce, warto przybliżyć ten rodzaj ochrony w podstawowym i rozszerzonym zakresie.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków to nie tylko odszkodowanie wypłacane rodzinie ubezpieczonego, który w wyniku przyczyn od siebie niezależnych poniósł śmierć. NNW to także uszczerbek na zdrowiu, jak i wiele pokrewnych opcji, które właścicielowi takiej polisy zapewnią poczucie spokojnego wypoczynku.


    SPRAWDŹ MOŻLIWOŚCI PORÓWNANIA ONLINE

 

Oferty Towarzystw pod lupą

Opcja NNW na terenie RP w wyjazdach o charakterze turystycznym mieści się zazwyczaj w pakiecie podstawowym danego Towarzystwa. To, czy przyszły ubezpieczony będzie posiadał opcje dodatkowe zależy również od wybranego przez niego wariantu.
 

AXA.

Koszty leczenia i assistance, koszty rehabilitacji, OC – wszystkie te opcje razem z NNW są dostępne w 4 różnych wariantach. Zmienia się tylko wysokość limitów, np. NNW od 10 000 zł do 50 000 zł. Każdy z wariantów można rozszerzyć o sport uprawiany amatorsko, z wysokim ryzykiem, zawodowo i ekstremalnie. Stąd możliwe do wykupienia są również koszty ratownictwa i ochrona sprzętu sportowego.
 

Signal Iduna.

Przyszły ubezpieczony ma do wyboru dwa warianty – Standard Plus obejmuje obszar Polski w zakresie NNW i assistance, a Super Plus, poza już wymienionymi, także pas przygraniczny do 30 km, a także koszty udzielenia pierwszej pomocy medycznej oraz koszty ratownictwa. Ten ostatni można rozszerzyć o wyczynowe uprawianie sportów oraz uprawianie sportów ekstremalnych. Z kolei w standardzie wariantu Super Plus dostępne są ryzyka związane z uprawianiem sportów zimowych, sportów wysokiego ryzyka i praca fizyczna. Opcje takie jak OC, sprzęt sportowy, bagaż podróżny i koszty rehabilitacji należy w każdym z wariantów wykupić osobno.
 

Warta.

Produkt „Warta NNW” obejmuje wypadki, które zdarzyły się w Polsce i za granicą. Podstawowa ochrona dotyczy śmierci i trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego, a także kosztów naprawy lub nabycia protez pomocniczych do 25 proc. sumy ubezpieczenia, jednak obowiązuje limit kwotowy do 3 tys. zł. Stworzone 3 warianty odpowiadają nie elementom ubezpieczenia, a sposobowi naliczania wysokości świadczenia: na podstawie procentu uszczerbku na zdrowiu, w zależności od rozmiaru uszczerbku oraz według zgodności zdarzenia z listą zdarzeń zawartą w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Z opcji dodatkowych ubezpieczyciel oferuje koszty leczenia, czasową niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu czy zawodowe uprawianie sportu etc.


  ubezpieczenie na wakacje w Polsce

 

Kiedy odszkodowanie?

Procedura przyznawania odszkodowania ubezpieczonemu czy jego rodzinie z reguły wygląda podobnie. W przypadku uszczerbku na zdrowiu o jego wielkości orzeka lekarz, a także na podstawie tabeli stopnia uszczerbku na zdrowiu zawartej w każdym OWU. Jednak o wiele więcej przypadków dotyczy odmowy wypłaty rekompensaty z tytułu polisy. Dzieje się tak z kilku przyczyn:
 
  • Wyłączenia odpowiedzialności – jeśli wypadek jest skutkiem choroby psychicznej, umyślnego działania ubezpieczonego, znajdowania się pod wpływem środków odurzających, w tym alkoholu;
  • Brak rozszerzenia w umowie – najczęstsze z nich pojawiające się w ofercie to uprawianie sportu, na wypadek aktu terroru;
  • Limity – ustalona w umowie suma ubezpieczenia oznacza kwotę, do której maksymalnie Towarzystwo przyznaje odszkodowanie, ale możliwe są też pułapy dolne, gdy wypłacie świadczenia nie podlegają szkody poniżej np. 100 zł;
 

    PORÓWNAJ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

 

Wartość NNW

Wśród ubezpieczonych są przypadki posiadania kilku polis w różnych towarzystwach. Czy w razie zaistnienia tej samej szkody dojdzie do wypłaty skumulowanego odszkodowania? To możliwe, o ile zdarzenie nie dotyczy szkody materialnej. W każdym innym przypadku, np. z tytułu skradzionego sprzętu sportowego ubezpieczony otrzyma wypłatę świadczenia tylko do wysokości poniesionej szkody bez względu na to czy z jednego, czy z kilku towarzystw. Natomiast w ramach NNW odszkodowanie będzie przyznane na podstawie jednej z opisywanych wyżej wartości w każdym towarzystwie z osobna.
 
Kwestią sporną są wciąż wysokości sumy ubezpieczenia. Obecnie klienci mogą liczyć na kwotę najwyżej 50 000 zł. Tym samym nie warto ubezpieczać się na minimalne sumy rzędu 5 000 zł, ponieważ zazwyczaj dochodzi do uszczerbku na zdrowiu w granicach 10 proc., co daje odszkodowanie w wysokości zaledwie 500 zł. Przy utracie np. palca to zdecydowanie za mało.
 

Michał Ratajczak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Społeczne ubezpieczenie - ubezpieczenia prowadzone przez publiczne zakłady ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź