X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisa turystyczna na wakacje 2016 dla rodziny z dzieckiem

2016-06-24 15:23 piątek
majowka

Przeważającą grupą wyjeżdżających na zagraniczny urlop są rodziny z jednym lub dwójką dzieci. Zachętą do podróżowania w takiej konfiguracji są liczne zniżki dla najmłodszych oferowane przez hotelarzy oraz branżę turystyczną. Czy rodzina może liczyć na atrakcyjne ceny także w ofercie ubezpieczeń na zagraniczny wyjazd? 

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jednoznaczna ze względu na różne traktowanie przez ubezpieczycieli profilu klienta, jakim jest rodzina. Część z Towarzystw oferuje zniżki dla niepełnoletnich (lub do innej granicy wieku ustalonego w OWU), inni uzależniają wysokość zniżki od liczby osób zgłoszonych do ubezpieczenia rodzinnego.


ZNAJDŹ WŁASNY PAKIET DLA CAŁEJ RODZINY

 

Rodzina płaci mniej

Ubezpieczenie turystyczne dla całej rodziny można zamówić za pomocą prostej porównywarki. Takie porównanie warto wykonać przede wszystkim dla zaoszczędzenia pieniędzy, które w trakcie wypoczynku z pewnością przydadzą się na różne inne okoliczności.
 
Zakres cenowy jest dość spory – na podstawie symulacji uwzględniającej następstwa nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu i koszty leczenia wysokość składki waha się od 164 do aż 412 zł albo od 11 zł do 27 zł za dzień bądź od 2,70 do 7 zł za osobę każdego dnia pobytu.


Źródło: opracowanie własne


Z czego wynika różnica w cenach? Właśnie ze sposobu naliczania zniżek. Z reguły dzieci mogą liczyć na 20-30% zniżki względem ceny dla dorosłych, ale to i tak mniej niż w przypadku zakupienia polisy dla każdego członka rodziny z osobna.
 
 

Wygodne porównanie

Korzystanie z porównywarki pozwala oszczędzić pieniądze także ze względu na dostęp do cen kilku towarzystw i możliwość samodzielnego zdecydowania o wyborze właściwego produktu – nie każdy z poszukujących ubezpieczenia dla rodziny będzie uwzględniał te same opcje dodatkowe.
 
Ideą zestawienia kilku polis ze sobą jest uśrednienie elementów branych pod uwagę celem ustalenia wysokości składki. Ale nawet gdyby doszukiwać się u każdego z ubezpieczycieli z osobna indywidualnych preferencji dla każdego z członków rodziny, większość z nich co prawda daje taką możliwość, ale dla klienta jest to opcja mało opłacalna..
 
Jedna polisa z różnymi zakresami ochrony jest wystawiana przez Towarzystwa niezwykle rzadko. Ubezpieczyciel wychodzi z założenia, że rodzina, która wyjeżdża na wspólne wakacje, razem też będzie spędzała czas, więc rozdzielanie OC czy NNW będzie tylko dodatkowym skomplikowaniem.


OBLICZ NAJKORZYSTNIEJSZĄ OFERTĘ

 

Polisa idealna, czyli jaka?

Ubezpieczenie turystyczne jest produktem ofertowo dość złożonym, jeśli uwzględnić wszystkie rozszerzenia dokupowane w ramach umów dodatkowych. Są to m.in:
 • Odpowiedzialność Cywilna
 • Bagaż podróżny
 • Sprzęt sportowy (niekiedy mieszczący się w ramach bagażu)
 • Choroby przewlekłe i nowotwory
 • Wykonywanie pracy fizycznej za granicą
 • Kontynuacja leczenia w Polsce rozpoczętego jeszcze w podróży
 • Uprawianie sportów ekstremalnych
 • Rezygnacja z imprezy turystycznej

Większość z powyższych opcji będzie nieprzydatna dla wypoczywających za granicą, którzy deklarują w umowie brak aktywności sportowej czy cieszą się dobrym zdrowiem. Sytuacja zmienia się, jeśli rodzice zabierają dzieci, a te mogą zupełnie przypadkowo wyrządzić szkodę na mieniu osób trzecich. Wówczas bezcenne okaże się posiadanie OC – najlepiej na wszystkich członków rodziny.
 
Innym ważnym ustaleniem jest wysokość kosztów leczenia i ewentualne dokupienie usługi rozszerzonego assistance. Wyliczenie tej kwoty należy dokonać w oparciu o kraj docelowy – im dalej od domu, tym koszty transportu medycznego do Polski rosną – przewóz poszkodowanego karetką z Francji to wydatek ok. 5 tys. zł, w przypadku transportu lotniczego w pozycji leżącej z Austrii koszt wzrasta do ponad 16 tys. zł, natomiast transport z Turcji wyspecjalizowanym ambulansem lotniczym i karetką z asystą medyczną to wydatek już ok. 70 tys. zł.

Michał Ratajczak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2016-06-28 11:09 wtorek ~Abelardo | [+] odpowiedz
  Ja mogę polecić ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage. Zakres ubezpieczenia obejmuje np. assistane czy nnw. Ja w tym roku wybrałem wariant Standard na wyjazd na wakacje do Hiszpanii.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osobowe ubezpieczenia - Do ubezpieczeń osobowych zaliczamy umowy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź