X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Porównanie cen ubezpieczeń turystycznych

2022-05-16 09:41 poniedziałek
ceny ubezpieczeń turystycznych
Dla wielu Polaków ubezpieczenie turystyczne coraz częściej staje się obowiązkowym elementem każdej podróży. Wyjeżdżając za granicę czy nawet do polskich miejscowości turystycznych myślimy o tym, co może się wydarzyć oraz jaką ochronę zapewni odpowiednio dobrana polisa. W dobie internetu nie musimy zdawać się jedynie na najbliższą placówkę towarzystwa. Wchodząc na stronę porównywarki w kilka chwil otrzymamy zestawienie odpowiadających nam ubezpieczeń.

Zestawienie ubezpieczeń turystycznych przez porównywarkę zajmuje jedynie kilka minut i z pewnością poradzi sobie z tym każdy, nawet osoba, która jest komputerowym laikiem. W pierwszej części podajemy informacje dotyczące wyjazdu, tak więc każdy wybiera polisę dopasowaną już do swojej sytuacji. Następnie określamy cechy ubezpieczenia, takie jak np. suma ubezpieczenia czy dodatkowe rozszerzenia. Z pewnością nie wybierzemy ubezpieczenia sprzętu sportowego jeśli jedynym celem naszej podróży jest zwiedzanie miasta czy opalanie się na plaży. Warto jednak zastanowić się nad opcjami, które mogą okazać się niezbędne podczas każdego wyjazdu – OC i NNW.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od wielu czynników i w zależności od kraju destynacji oraz wybranego wariantu może wahać się już od kilku do nawet kilkuset złotych za dzień. Przy tych najdroższych opcjach naturalnie możemy liczyć na pełną opiekę oraz wysokie odszkodowania. Wysokie zwyżki ceny stosowane są zazwyczaj przy uwzględnieniu ochrony na wypadek działań wojennych i terrorystycznych, ubezpieczeniu pracy za granicą czy wystawianiu polis dla osób przewlekle chorujących.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

 

Poniżej podajemy przykładowe symulacje cen ubezpieczenia turystycznego do trzech państw: Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych oraz Indii. Porównania dokonano dla samotnie podróżującej osoby, dwójki osób oraz dla 3-osobowej rodziny. Wyżej podani zdecydowali się na 7-dniowy zagraniczny wyjazd, nie mają zamiaru uprawiać sportów oraz chcą być chronieni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

W przypadku wyjazdu do europejskiego kraju najbardziej przystępny okaże się wyważony typ ochrony, obejmujący sumę ubezpieczenia kosztów leczenia w granicach 40 tys. – 50 tys. €, ze względu na odległość do Indii, ochrona będzie obejmować pakiet maksimum (60 tys. – 70 tys. €), natomiast wybierając się do USA i licząc z wysokimi kosztami leczenia, warto wybrać najlepszy pakiet VIP (powyżej 100 tys. €).

ceny ubezpieczenia do hiszpanii
Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 8.09.2016

ceny ubezpieczenia do indii
Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 8.09.2016

ceny ubezpieczenia do usa
Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 8.09.2016

Co wpływa na cenę polisy?

Wiemy już ile może kosztować polisa turystyczna, jak jednak ustala się jej cenę? Każde z Towarzystw posiada podobne procedury obliczeń i w większości przypadków brane pod uwagę są:
 • Wariant ubezpieczenia;
 • Zakres ubezpieczenia;
 • Objęcie ochroną dodatkowych ryzyk;
 • Sumy ubezpieczenia;
 • Okres ubezpieczenia;
 • Zakres terytorialny ochrony;
 • Forma zawarcia umowy;
 • Liczba osób ubezpieczonych;
 • Wiek ubezpieczonych;
 • Kurs Euro (w przypadku gdy TU określa składkę w €).
   

Znajdź ubezpieczenie dla Ciebie

 

Jak wybrać najlepszą polisę?

Minimalna opcja polisy turystycznej obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia oraz podstawowy zakres Assistance. W miarę naszych potrzeb, te również można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, zwiększyć zakres ochrony czy podwyższyć sumę ubezpieczenia. Nie są to jednak jedyne opcje. Do wyboru mamy także NNW, OC, ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. Są one najbardziej znane, jednak część Towarzystw oferuje także unikalne klauzule takie jak Bezpieczna Kieszeń, Home Assistance, Ubezpieczenie Psów i Kotów czy usługi Concierge. To, na który pakiet się zdecydujemy, zależy wyłącznie od nas i od naszych potrzeb. Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne online możesz kupić w rankomat.pl , gdzie znajdziesz ubezpieczenia w najlepszych cenach!


Julietta Maciejak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2023-11-14 16:49 wtorek ~carlos | [+] odpowiedz
  Cześć przyjaciele, chcę tylko polecić wam dobrą firmę pożyczkową, w której otrzymałem pożyczkę w wysokości 270 000,00 euro za pośrednictwem ich e-maila, kiedy szukałem pożyczki na opłacenie rachunków ... czytaj dalej »
 • 2020-12-29 21:38 wtorek ~dawid | [+] odpowiedz
  ja ubezpieczyłem się w hestii, mają bardzo adekwatne ceny i przyjazne warunki
 • 2020-12-16 19:25 środa ~Jagoo | [+] odpowiedz
  Ja jeżdżę przez podróże ubezpieczone przez Hestię i obecnie nie miałam z nimi żadnego problemu. Śmiało mogę ich polecić.
 • 2017-10-03 12:04 wtorek ~Lena | [+] odpowiedz
  warto skorzystać z takich porównywarek, jeśli nie wiemy co jest faktycznie najkorzystniejsze.
 • 2017-10-03 12:04 wtorek ~Lena | [+] odpowiedz
  warto skorzystać z takich porównywarek, jeśli nie wiemy co jest faktycznie najkorzystniejsze.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kombinowane ubezpieczenie - obejmuje na podstawie jednej polisy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź