X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie grupowe po zakończeniu pracy

2016-02-01 09:21 poniedziałek
praca
Z polisami grupowymi mamy do czynienia w każdym większym zakładzie pracy. W zależności od firmy mogą być one w różnym stopniu dofinansowane. Niekiedy pracodawca opłaca część składki, nieco rzadziej jej całość odciągana jest z naszej wypłaty. Co jednak w sytuacji, gdy kończy się nam umowa, zostajemy zwolnieni lub przebywamy na dłuższym urlopie?
 
Ubezpieczenie grupowe obowiązuje nas jedynie w czasie gdy jesteśmy zatrudnieni w danym miejscu i otrzymujemy wynagrodzenie. Po ustaniu stosunku pracy ochrona niestety przestaje obowiązywać. Większość towarzystw dopuszcza jednak możliwość tak zwanej indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia grupowego. Nie zawsze funkcjonuje ona na podobnych zasadach co polisa grupowa.

    Zamów ubezpieczenie

Zalety ubezpieczenia grupowego

Ubezpieczenie grupowe bardzo często zawieramy na korzystniejszych warunkach niż indywidualną polisę. Ma ono szerszy zakres, niższą składkę i niejednokrotnie pominięty zostaje okres karencji. Jako pracownicy danej firmy w każdej chwili możemy dołączyć do wspólnej polisy bez załatwiania   zbędnych formalności (obowiązek ten przejmują osoby zajmujące się zakładowym funduszem świadczeń socjalnych). Towarzystwa oferują nam ubezpieczenia na lepszych warunkach ze względu na rozłożenie ryzyka na większą ilość osób. My, jako ubezpieczeni, nie musimy pamiętać o regularnym opłacaniu składek, gdyż są one potrącane z naszej wypłaty.

 

Zakończenie pracy

Z ubezpieczenia grupowego korzystamy w trakcie trwania umowy z pracodawcą. Może się jednak zdarzyć, że umowa się kończy, zostajemy zwolnieni lub odchodzimy z własnej woli – co wtedy? W powyższych przypadkach jak i podczas przebywania na urlopie wychowawczym (lub dłuższym bezpłatnym urlopie) możemy ubiegać się o indywidualną kontynuację ubezpieczenia grupowego. Wystarczy, że udamy się do osoby, która w firmie jest za to odpowiedzialna i poprosimy o formularz wniosku o zawarcie ubezpieczenia kontynuowanego. Pamiętajmy, że na złożenie odpowiednich dokumentów mamy wyznaczony okres. Zazwyczaj jest to 30 – 60 dni.
 

Na jakich warunkach indywidualna kontynuacja?

Grupowe ubezpieczenie jest często wybierane ze względu na preferencyjne warunki. Przy indywidualnej kontynuacji polisy niestety nie mamy pewności, że te się nie zmienią. Musimy liczyć się z faktem, że składka ubezpieczeniowa będzie wyższa, a i zakres ochrony może znacznie się zmniejszyć. Zanim podejmiemy decyzję o przedłużeniu ochrony, przeanalizujmy jak wyglądała umowa ubezpieczenia grupowego i czym różni się od obecnej kontynuowanej.

    Indywidualna polisa dla Ciebie

Niejednokrotnie znalezienie indywidualnej polisy na własną rękę może okazać się bardziej opłacalne. Skorzystajmy z porównywarki ubezpieczeń, dzięki której dopasowana zostanie najlepsza dla nas oferta. W kilka dni możemy znaleźć polisę i zawrzeć umowę z agentem, nie martwiąc się o przyszłość swoją i rodziny.
 
Julietta Maciejak
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.