X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie samochodu w 3 krokach

2020-03-10 11:02 wtorek
trojkat

Wykupienie dobrego ubezpieczenia komunikacyjnego jest obecnie łatwe i szybkie jak nigdy wcześniej. Dostępność nowoczesnych narzędzi internetowych znacząco upraszcza ten proces, ułatwiając znalezienie najlepszych ofert. Wystarczą do tego 3 kroki.

1. Wybierz interesujące Cię ubezpieczenia

Żeby kupić odpowiednie polisy, trzeba wiedzieć, czego się potrzebuje. Wyboru nie ma w przypadku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ponieważ jest ono obowiązkowe dla każdego auta z polską rejestracją. Dlatego warto poszukiwać polisy, która kosztuje jak najmniej. Tanią polisę OC można sprawdzić – w internetowym kalkulatorze pozwalającym na błyskawiczne znalezienie najatrakcyjniejszych cenowo ofert.

Z kolei do dobrowolnych polis komunikacyjnych zaliczają się:

  • autocasco,

  • assistance,

  • NNW,

  • ubezpieczenie szyb,

  • ubezpieczenie opon.

2. Znajdź najlepsze oferty

Skoro wiesz, jakich polis potrzebujesz, możesz przejść do kolejnego kroku – poszukiwania najlepszych ofert. W przypadku OC wystarczy kierować się wysokością składki, sprawdzając ceny ubezpieczenia w wielu towarzystwach i wykupując je tam, gdzie jest najtańsze. Można to zrobić przy użyciu internetowej porównywarki, która jest prosta w obsłudze, szybka w działaniu i dostępna całkowicie za darmo. Dzięki niej da się sprawdzić ceny OC w wielu towarzystwach jednocześnie, co pozwala na wyszukanie najtańszej oferty.

W celu wyliczenia składki w wielu towarzystwach porównywarka internetowa wymaga wpisania informacji na temat pojazdu i jego właściciela lub właścicieli, jeśli jest ich kilku. Na podstawie tych danych wyliczana jest bowiem wysokość składki ubezpieczeniowej w różnych firmach. Po ich przetworzeniu wyniki zostają wyświetlone w formie czytelnej tabeli, w której polisy OC są posortowane od najtańszej do najdroższej.

Internetowe porównywarki służą do wyszukiwania ofert nie tylko OC, ale również innych ubezpieczeń. Należy jednak pamiętać, że o ile w przypadku obowiązkowej dla kierowców polisy od odpowiedzialności cywilnej liczy się jedynie cena, o tyle przy wyborze pozostałych ubezpieczeń należy brać pod uwagę również inne aspekty, jak np. zakres gwarantowanej ochrony, suma ubezpieczeniowa czy jakość obsługi klienta. W razie potrzeby poszukaj ubezpieczenia samochodu OC i AC w Kalkulatorze i znajdź najlepsze oferty.

3. Podpisz umowę i opłać składkę

Jeśli wiesz, jakie ubezpieczenia zamierzasz kupić i udało Ci się znaleźć najkorzystniejsze oferty, możesz przejść do podpisania umowy i opłacenia składki. Pamiętaj, żeby dokładnie przeczytać dokumenty i zrozumieć ich treść, bo to one regulują warunki obowiązywania ubezpieczenia. Zastanów się też nad płatnością – jeżeli chcesz uzyskać możliwie jak najniższą cenę, ureguluj należność za jednym razem. Z kolei w przypadku drogiego OC lub przy ograniczonym budżecie można rozważyć rozłożenie składki na raty, mając świadomość, że będzie ona droższa o jakieś 10-20%.

Inna ważna kwestia to ewentualne wypowiedzenie wygasającego OC w sytuacji, gdy nową polisę wykupiło się w innym towarzystwie. Aby stare ubezpieczenie nie przedłużyło się automatycznie, należy pamiętać o jego wypowiedzeniu, co wymaga jedynie sporządzenia i dostarczenia towarzystwu stosownego dokumentu. Jeśli jesteś zainteresowany temat zobacz artykuł pt. "Polisa OC tańsza o 7% w 2019 r, a jak będzie w 2020r?"

« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Leczenie - działanie medyczne, które wedle ogólnie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.