X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

UOKiK ukarał TU na Życie Nordea i TU na Życie Warta

2010-07-22 08:59 czwartek
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że TU na Życie Nordea i TU na Życie Warta naruszyły zbiorowe interesy konsumentów, stosując sprzeczne z prawem postanowienia. Do takich wniosków doszedł po kontroli wzorców umów na rynku ubezpieczeniowym w 2009 roku.

W przypadku TU na Życie Nordea, zakwestionowane zostały niekorzystne dla ubezpieczonych klauzule przedłużające czas na wypłatę odszkodowania osobom, które uległy wypadkom, a także postanowienie, które dawało ubezpieczycielowi możliwość potrącenia zaległej składki z wypłacanego odszkodowania. Za te praktyki towarzystwo otrzymało karę w wysokości 727 181 złotych.

Postanowienia stosowane przez TU na Życie Warta również budziły zastrzeżenia Urzędu. Ubezpieczyciel stosował takie zapisy, które dawały mu prawo do potrącania część składki, gdy konsument zrezygnował przed końcem umowy z polisy (zgodnie z prawem, towarzystwo ma obowiązek zwrotu składki za czas niewykorzystanej ochrony). Zastrzeżenia budził również zapis, zgodnie z którym w przypadku śmierci ubezpieczonego świadczenie zostanie wypłacone w równych częściach osobom uprawnionym (to ubezpieczony powinien wskazać, jaką część ubezpieczenia otrzyma każda z uprawnionych osób). UOKiK nałożył na towarzystwo karę w wysokości 169 931 złotych.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dalszym ciągu prowadzi postępowania, w których sprawdza, czy nie zostały naruszone interesy ubezpieczonych.

Źródło: UOKiK

OZ


« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Szpital - działający zgodnie z przepisami prawa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.