X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyniki finansowe Amplico Life po trzech kwartałach 2009

2009-12-01 10:17 wtorek
Amplico Life S.A. w okresie 1.01.2009 - 30.09.2009 wypracowało wynik finansowy netto na poziomie 257,4 mln zł, oznacza to ponad 3% wzrost w stosunku do porównywalnego okresu roku 2008. Przypis składki brutto w okresie 1.01.2009 - 30.09.2009 wyniósł 1,2 mld zł o 42 mln zł mniej w porównaniu z wynikiem osiągniętym w trzech kwartałach 2008 roku.

Rosnące aktywa spółki, które na dzień 30 września 2009 wyniosły ponad 8,7 mld zł oraz blisko 21% wzrost kapitałów własnych, w stosunku do trzeciego kwartału 2008 roku, potwierdzają stabilną sytuację Towarzystwa.

Spółka Amplico Life S.A. utrzymuje wskaźniki bezpieczeństwa finansowego na poziomie wyższym od wymogów ustawowych wg stanu na dzień 30 września 2009 wskaźnik pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi wyniósł 536%. Również wartość rezerw techniczno-ubezpieczeniowych utworzonych na wypłatę bieżących i przyszłych świadczeń dla Klientów wzrosła w omawianym okresie i na koniec września 2009 wynosiła ponad 6,4 mld zł.

Wynik finansowy brutto wypracowany w trakcie trzech kwartałów 2009 wyniósł 315,3 mln zł. Wartość lokat Towarzystwa na koniec trzeciego kwartału 2009 wyniosła 7,8 mld zł, natomiast przychody z lokat osiągnęły kwotę 490,2 mln zł. Łączna suma odszkodowań i świadczeń brutto wypłaconych w tym okresie wyniosła 467,4 mln zł.

Komentarz:

Wskaźniki finansowe Amplico Life w jednoznacznie obrazują stabilny rozwój Towarzystwa. Rosnące przychody, płynność finansowa, dochodowość sprzedaży oraz wydajność pracy zostały zauważone przez ekspertów Polskiej Akademii Nauk, w roku 2009 Amplico Life S.A. kolejny raz zostało wyróżnione tytułem „Wielkiej Perły” w prestiżowym rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”.

źródło: Informacja prasowa Amplico Life z 30.11.09
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wady wrodzone - powstałe podczas rozwoju płodowego wady ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.