X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyniki VIG Polska za rok 2008

2009-03-17 09:49 wtorek
Polskie spółki VIG zebrały w 2008 r. łącznie 3,3 mld zł składek. Wynik finansowy sześciu ubezpieczycieli wchodzących w skład grupy rodem z Austrii wyniósł ponad 50 mln zł.

Na ten rezultat zapracowało czterech ubezpieczycieli majątkowych i dwóch życiowych. W pierwszym segmencie (ubezpieczenia majątkowe) przypis składki brutto wyniósł 1646,5 mln zł, natomiast zysk netto – 38,8 mln zł. Z kolei towarzystwa sprzedające ubezpieczenia na życie zebrały łącznie 1353,8 mln zł składek, a ich wynik finansowy wyniósł razem 11,2 mln zł.

Rezultaty poszczególnych ubezpieczycieli z VIG Polska przedstawiał się następująco. Działające w segmencie majątkowym Interrisk (dawniej Cigna STU) zanotowało przypis składki brutto w kwocie 715,4 mln zł i zysk netto w wysokości 37,1 mln zł. Z kolei Compensa TU zebrała w ciągu dwunastu miesięcy ubiegłego roku 585,6 mln zł składek i osiągnęła wynik finansowy na poziomie 19 mln zł. Za plecami tej dwójki uplasowały się: spółka majątkowa Benefii - 161,3 mln zł przypisu składki oraz 5,8 mln zł zysku netto, oraz PZM, którego przypis wyniósł 184,2 mln zł. W odróżnieniu od pozostałych spółek, to towarzystwo zanotowało stratę w wysokości - 23,1 mln zł.

Dwójka ubezpieczycieli z segmentu życiowego też osiągnęła dobre rezultaty. Compensa Życie zebrała w 2008 r. 367,1 mln zł składek, wykazując zysk netto na poziomie 19 mln zł. Z kolei ubiegłoroczny przypis składki brutto Benefia TUnŻ wyniósł 986,7 mln zł, zaś wynik finansowy netto towarzystwa osiągnął poziom 2,5 mln zł.

Podczas konferencji prasowej prezes Interrisk Jan Bogutyn poinformował, że zarządzana przez niego spółka podjęła decyzję o rezygnacji z polis dołączanych do kredytów hipotecznych i rozwiązaniu umów ze wszystkimi współpracującymi w tym zakresie bankami, mimo że ten segment sprzedaży był rentowny (w 2008 r. przyniósł firmie 100 mln zł zebranych składek). Powodem jest wzrost ryzyka. Prezes VIG Polska, Franz Fuchs, tłumaczył, że decyzja o zaprzestaniu sprzedaży tych ubezpieczeń nie jest jedynie polską specyfiką – austriacki ubezpieczyciel wycofał się z tej gałęzi produktów we wszystkich krajach, w których jest obecny. W ten sposób Vienna Insurance Group Polska zrezygnowała z oferowania kolejnej gałęzi ubezpieczeń. W ubiegłym roku bowiem grupa ogłosiła zaprzestanie sprzedaży polis lokacyjnych. Franz Fuchs zdradził również, że dla polskich spółek VIG nadrzędnym celem będzie rentowność, nawet kosztem zmniejszenia udziału w rynku.

Źródła: Komunikat prasowy VIG Polska, Gazeta Ubezpieczeniowa

« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.