X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Z WARTĄ bezpieczniej na stoku

2011-02-07 08:17 poniedziałek
WARTA wspiera organizację konkursu dla dzieci w wieku 6-10 lat pt. „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem". Konkurs, organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie ma zachęcić najmłodszych do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych.

Konkurs, rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych, składa się z części teoretycznej (test z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (zjazd przez tor przeszkód).

Na stokach pojawią się policjanci z „Patrolu Narciarskiego" z maskotką małopolskiej Policji – Inspektorem Wawelkiem, którzy promować będą bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu – nie tylko w czasie ferii zimowych.

Dla zwycięzców konkursów WARTA ufundowała atrakcyjne nagrody, które z pewnością pozwolą dzieciom poczuć się bezpieczniej na stoku. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki.

- WARTA z przekonaniem i radością włączyła się w ten projekt. Zgodnie z naszą strategią zaangażowania społecznego chcemy wspierać bezpieczny rozwój dzieci i kształtowanie wśród nich prawidłowych postaw i zachowań. Jesteśmy przekonani, że takie akcje prewencyjne przynoszą wymierne korzyści społeczne – uświadamiają zagrożenia, jak też uczą odpowiedzialnych zachowań. Edukowanie w tej kwestii już od najmłodszych lat z pewnością przyniesie efekty w przyszłości – mówi Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations WARTY.

Pierwszy konkurs dla najmłodszych amatorów białego szaleństwa odbędzie się w sobotę, 5 lutego na stoku narciarskim „SławicSki Raj" w Sławicach Szlacheckich niedaleko Miechowa. 15 lutego młodzi narciarze spotkają z policjantami na stoku „Siepraw – Ski" pod Krakowem, a 27 lutego br. na stoku „Szczawa Polanki Ski" w Limanowej.

- W ostatnich latach sporty zimowe stają się bardzo popularne, coraz więcej osób korzysta z tej formy wypoczynku. Dlatego też w ramach działań profilaktycznych organizujemy cykl akcji prewencyjnych dla dzieci na temat bezpieczeństwa na stoku. Poprzez sport i zabawę chcemy uczyć i wpajać zasady bezpiecznego korzystania z infrastruktury narciarskiej. Naszym celem jest zwiększenie wiedzy na temat bezpiecznej jazdy na stoku, sposobu zachowań na wyciągach narciarskich, a tym samym większe bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów – podkreśla podkom. Aneta Giżyńska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

WARTA od 5 lat współpracuje z małopolską policją przy realizacji akcji promujących bezpieczeństwo, np. akcja NOC Stop, program przyznawania przez policję certyfikatów bezpieczeństwa dla szkół, ufundowanie wykonania metrowej maskotki małopolskiej Policji Inspektora Wawelka jako fant podczas aukcji charytatywnych WOŚP w Krakowie w 2010 i 2011 r.

Informacja prasowa Warty z dnia 04.02.2011 r.
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.