X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Jak płacić mniej za leki? Z polisą od pracodawcy

2012-04-17 10:30 wtorek
Apteka - ubezpieczenie lekowe
PZU wchodzi na rynek z nowatorskim ubezpieczeniem, które pozwoli ubezpieczonemu pokryć koszty leków na receptę nawet do kwoty 2 tys. zł w skali roku. Z własnej kieszeni posiadacz polisy zapłaci za takie medykamenty tylko 20 proc. ich ceny. Resztę ureguluje ubezpieczyciel.

Mankamentem ubezpieczenia lekowego jest to, że na razie oferowane jest wyłącznie w formie polisy grupowej, a więc finansowanej przez pracodawcę. Jak jednak podkreśla PZU ubezpieczenie adresowane jest zarówno do dużych przedsiębiorstw, jak i średnich oraz małych firm. Składkę skalkulowano na poziomie 50 zł za osobę.

Z korzyścią dla pracownika i pracodawcy

– Ubezpieczenie lekowe będzie istotnym wzmocnieniem naszej oferty ubezpieczeń grupowych i pozwoli naszym klientom na uatrakcyjnienie świadczeń pozapłacowych oferowanych swoim pracownikom – mówi Dariusz Krzewina, prezes Zarządu PZU Życie S.A.

– Dla pracodawcy ubezpieczenie lekowe to doskonały sposób na zapewnienie swoim pracownikom poczucia bezpieczeństwa i zaoferowanie im wymiernej korzyści w postaci dużo niższych wydatków na leki – dodaje Artur Smolarek, dyrektor zarządzający ds. ubezpieczeń zdrowotnych w Grupie PZU. – Jesteśmy przekonani że nasz produkt będzie ciekawym uzupełnieniem świadczeń z zakresu opieki medycznej, które pracodawcy oferują swoim pracownikom czy to w postaci ubezpieczeń zdrowotnych, czy abonamentów medycznych.

Warto podkreślić, że wartość tych ostatnich szacuje się obecnie na 2 mld zł.

Wydatki na leki pokryje ubezpieczyciel

PZU zawarł porozumienie z 1,8 tys. aptek w Polsce, które będą honorować Kartę Lekową, okazywaną przez ubezpieczonego przy zakupie medykamentów na receptę. Upoważnia ona aż do 80-procentowej zniżki. Posiadacz ubezpieczenia zapłaci więc zaledwie 20 proc. ceny leku.

Oznacza to, że jeśli rachunek za zrealizowanie recepty wyniesie 100 zł, pacjent zapłaci tylko 20 zł. Resztę pokryje PZU. Jeśli farmaceutyk wydawany z przepisu lekarza jest refundowany przez NFZ wówczas ubezpieczony z własnej kieszeni zapłaci jeszcze mniej. Przykładowo refundacja w wysokości 20 proc. oznaczać będzie, że koszt leku zamiast 100 zł wyniesie 80 zł. Pacjent zapłaci więc 16 zł, a ubezpieczyciel dopłaci 64 zł.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2012-04-17 22:07 wtorek ~Tom | [+] odpowiedz
    Niedomówienia w przepisach spowodowały, że właśnie dziś wybuchła "bomba". Fiskus żąda podatku od dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Pracodawcy więc domagają się od pracowników zwrotu skład... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Składka regularna - suma pieniędzy wypłacana ubezpieczycielowi, częstotliwość ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.