X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Rewolucja w ubezpieczeniach zdrowotnych

2012-11-19 13:46 poniedziałek
Chory pracownik
Temat dodatkowych płatnych ubezpieczeń zdrowotnych pojawia się w mediach cyklicznie i za każdym razem wzbudza szeroką publiczną dyskusję. Resort zdrowia planuje, że dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne będą dostępne już w 2014 roku.

Głównymi założeniami planu jest wprowadzenie do systemu opieki zdrowotnej dodatkowego płatnika, którym miałyby być zakłady opieki zdrowotnej. Ale zanim bliżej przyjrzymy się ogólnym założeniom prac nad ustawą trochę informacji jak obecnie to wszystko wygląda.

Sytuacja publicznej służby zdrowia w Polsce nie prezentuje się najlepiej. Zadłużone szpitale, długie kolejki oczekiwania na operację bądź zabieg. Teoretycznie dla osób ubezpieczonych opieka zdrowotna jest bezpłatna, ale wielomiesięczne kolejki oczekiwania na lekarza często zmuszają pacjentów – oczywiście tych, których na to stać – do korzystania z komercyjnych usług medycznych.  

Służba zdrowia zasilana jest w głównej mierze ze składek na ubezpieczenie zdrowotne, które gromadzone są w Narodowym Funduszu Zdrowia. Drugim pod względem wielkości źródłem finansowania jest budżet państwa, w tym jednostek samorządu terytorialnego i organizacji społecznych, dotowanym głównie z podatków i opłat lokalnych.

Środki finansowe są dostarczane systemowi ochrony zdrowia także poprzez prywatne źródła – fundusze zakładów pracy, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne oraz organizacje charytatywne.

Różne źródła pieniężnego zasilania nie rozwiązują problemów służby zdrowia. Z punktu widzenia pacjenta leczenie w publicznej służbie zdrowia może przyprawić o dodatkowe dolegliwości.

Polacy coraz więcej wydają zatem na płatną opiekę medyczną. Pieniądze te pokrywają wizyty u specjalistów, abonamenty medyczne w prywatnych zakładach opieki zdrowotnej lub składki na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wykupione w towarzystwie ubezpieczeniowym.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Business interruption - ubezpieczenie gwarantujące firmie zwrot utraconych ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.