X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych dostępnych na naszym rynku

2011-01-21 09:09 piątek
Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych dostępnych na nasz
Zbyt długie kolejki do specjalistów oraz, bardzo często, słaba jakość usług medycznych, w przypadku nieodpłatnych świadczeń, skłaniają nas do korzystania z prywatnej opieki medycznej. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup polisy zdrowotnej. Jakie rodzaje ubezpieczeń są dostępne na naszym ryku ubezpieczeń?

Ofertę rynkową można ogólnie podzielić na te gwarantujące:
  • tzw. leczenie ambulatoryjne,
  • oraz te zapewniające leczenie szpitalne
Leczenie ambulatoryjne, czyli dostęp do prywatnej opieki medycznej, które nie wymaga przebywania chorego w danej placówce ponad 24 godziny. Jest to najbardziej popularny rodzaj ubezpieczenia.

Najczęściej tego typu polisy obejmują:
  • konsultacje u lekarzy specjalistów,
  • leczenie, zabiegi, badania i testy diagnostyczne,
  • szczepienia,
  • wizyty domowe,
  • prywatne pogotowie ratunkowe.
Zazwyczaj ubezpieczyciel wskazuje klientowi miejsce, gdzie może się leczyć – przychodnie/ kliniki, z którymi ma podpisane umowy na bezgotówkowe korzystanie z usług przez ubezpieczonych. Niektóre oferty obejmują także wolny wybór lekarza, czyli możliwość udania się do dowolnie wybranego lekarza – ubezpieczyciel odda pieniądze na podstawie imiennego rachunku za usługę medyczną. Korzystanie z porad, badań i innych usług (zgodnie z tym, co Towarzystwo  oferuje w wybranym wariancie) jest możliwe po okazaniu karty pacjenta.

Do ubezpieczenia ambulatoryjnego często możemy dokupić (lub ubezpieczyciel sam dokłada w ramach składki podstawowej) opcje dodatkowe, związane np. z leczeniem szpitalnym.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2011-01-24 18:03 poniedziałek ~bulimek | [+] odpowiedz
    Dobra polisa na życie plus ubezpieczenie zdrowotne w porządnej firmie = brak problemów
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pobyt w szpitalu - odnotowany w dokumentacji medycznej, konieczny ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.