X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Twój stan zdrowia ważny także dla Ubezpieczyciela

Twój stan zdrowia ważny także dla Ubezpieczyciela
Twój stan zdrowia ważny także dla Ubezpieczyciela

Jednym z głównych motywów zawierania prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest chęć dodatkowego zadbania o swoje zdrowie dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi do opieki medycznej. I dotyczy to wszystkich, zarówno osób chorowitych, będących częstymi gośćmi u lekarza, jak i osób stanowiących okaz zdrowia. Nie jest to jednak bez różnicy dla samych towarzystw ubezpieczeniowych oferujących prywatne polisy zdrowotne.

Kwestionariusz medyczny, czyli ocena ryzyka zdrowotnego

Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, a często nawet przed dokładnym ustaleniem jej warunków, np. wysokości składki ubezpieczeniowej, Ubezpieczyciel przedstawia zainteresowanej osobie kwestionariusz medyczny do wypełnienia. Znajdują się w nim pytania dotyczące stanu zdrowia, przebytych w przeszłości chorób, a także prowadzonego trybu życia (palenie papierosów, uprawianie sportów). Również zawód i wykonywana praca odgrywają istotną rolę, w końcu np. górnik jest bardziej narażony na choroby niż powiedzmy urzędnik.

Ubezpieczyciel ma pełne prawo zadawania takich pytań, jakie pomagają mu ocenić ryzyko związane z ubezpieczeniem danej osoby. Na podstawie kwestionariusza towarzystwa ustalają wysokość składki dla danej osoby oraz wprowadzają ewentualne dodatkowe warunki lub wyłączenia odpowiedzialności.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wykup ubezpieczenia - sytuacja, w której towarzystwo ubezpieczeniowe ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.