X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie pracownika kosztem pracodawcy

Coraz więcej firm zapewnia swoim pracownikom prywatną opiekę zdrowotną. Współcześni pracodawcy zdają sobie sprawę, że ta inwestycja przynosi im wymierne korzyści. Jest to nie tylko czynnik motywacyjny dla pracowników. Ubezpieczenie zdrowotne to przede wszystkim gwarancja łatwego i szybkiego dostępu do lekarza w razie konieczności, co znacznie usprawnia pracę oraz funkcjonowanie firmy. Mimo, że koszty polisy ponosi sam przedsiębiorca, to wydatek ten zdecydowanie się opłaca.

Za polisę płaci Pracodawca

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wydatki na składkę ubezpieczeniową z tytułu ubezpieczeń grupowych, zawieranych na rzecz pracowników są  kosztem uzyskania przychodu dla Pracodawcy. Dzięki temu zapłaci on mniejszy podatek dochodowy (art. 16.1. ust. 59 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z 15 lutego 1992r.)

Ile może kosztować ubezpieczenie dla pracownika?

Program ubezpieczenia dla pracowników jest przygotowany w oparciu o taryfy dla ubezpieczeń grupowych. Daje to możliwość znacznego obniżenia składek. Standardowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego - obejmujący, oprócz świadczeń zdrowotnych takich jak wizyty u lekarzy, czy badania diagnostyczne, medycynę pracy - można wykupić za cenę kilkudziesięciu złotych miesięcznie za pracownika.

Dwa w jednym

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne zapewnia korzyści wszystkim uczestnikom umowy ubezpieczenia.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gwarantowana suma ubezpieczenia - to określona w polisie kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.