X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
  1. Wypełniasz formularz online
  2. Otrzymujesz gotowe oferty
  3. Wybierasz najlepszą ofertę
  4. Spotykasz się z agentem
  5. Podpisujesz dokumenty
PORÓWNAJ!
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do listy pytań

Chciałbym się dowiedzieć co w przypadku złamań lub nieszczęśliwych wypadków, gdy leczenie kończy się w szpitalu, operacją, założeniem gipsu, czy to wszystko podlega ubezpieczeniu?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pełni rolę dodatkowego do publicznego ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego zakres świadczeń we wszystkich ubezpieczeniach zdrowotnych jest zawsze uboższy niż w przypadku ubezpieczenia w NFZ. Ubezpieczony uzyskuje dostęp do świadczeń określonych w Katalog Świadczeń. Jeśli nie posiada się ubezpieczenia społecznego, a jedynie prywatne, należy zatem liczyć się z koniecznością poniesienia na przykład kosztu interwencji pogotowia ratunkowego. Jeżeli natomiast skręci się kostkę, zajdzie konieczność wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty, czy też wykonania jakiś badań laboratoryjnych lub diagnostycznych, można się udać z kartą poświadczającą posiadanie prywatnej polisy do placówki medycznej współpracującej z Ubezpieczycielem i tam skorzystać bezpłatnie ze świadczeń medycznych.

Standardowe ubezpieczenie zdrowotne daje klientowi dostęp do prywatnej opieki medycznej, nie obejmuje jednak typowego leczenia szpitalnego. Zazwyczaj możemy tylko liczyć na tzw. zasiłek szpitalny. Oddzielnie w niektórych towarzystwach możemy znaleźć ofertę ubezpieczeń szpitalnych. Uwaga - zazwyczaj gwarantują one organizację i pokrycie kosztów tylko określonych operacji, dlatego należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, by wiedzieć, co nam się należy w ramach posiadanego pakietu ubezpieczenia. Należy też wiedzieć, że jeżeli pacjent, który nie posiada ubezpieczenia w NFZ, trafi do szpitala, np. po wypadku, będzie musiał pokryć z własnej kieszeni koszty leczenia i ewentualnej operacji, których nie ma w pakiecie wykupionego ubezpieczenia.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wyłączenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń - zdarzenia, szkody, za które zakład ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.