X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do listy pytań

Czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne pokrywa koszty wizyt u stomatologa?

Tak, jeżeli takie usługi znajdują się w zakresie ubezpieczenia.

Najlepszym ubezpieczeniem obejmującym leczenie dentystyczne, gdzie Ubezpieczyciel pokrywa 100% kosztów leczenia stomatologicznego jest Ubezpieczenie VISION. Obejmuje ono nie tylko ubytki, które zaistniały również przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej. Ubezpieczyciel finansuje również protetykę. VISION jest jedynym tego typu ubezpieczeniem w Polsce. Świadczenia dentystyczne są zawarte również w następujących ubezpieczeniach:

Signa Iduna: Ubytki, które zaistniały przed zawarciem umowy można leczyć w ramach ubezpieczenia od początki trwania umowy, ale uwaga ubezpieczenie nie obejmuje swym zakresem kosztów użytych materiałów stomatologicznych. Za materiał płaci pacjent, za usługę stomatologiczną - Ubezpieczyciel (szczegółowy zakres opieki stomatologicznej str. 13 Katalogu Świadczeń Gwarantowanych Signal Iduna)

Inter Risk – Medi Care: Ubezpieczenie obejmuje leczenie zmian, które wystąpią w czasie trwania umowy ubezpieczenia. Przed rozpoczęciem leczenia wykonuje się przegląd z możliwością wyleczenia wszystkich ubytków z 20% zniżką, a od tego momentu ubezpieczyciel pokrywa 100% kosztów leczenia dentystycznego (szczegółowy zakres opieki stomatologicznej w pkt.12 Katalogu Świadczeń Medycznych Medi Care)

IHI Europejski Plan Zdrowotny: W ramach prestiżowej polisy, IHI pokryje koszty podstawowego i specjalistycznego stomatologicznego, jeżeli wykupimy moduł dodatkowy- leczenie stomatologiczne i optyka. Zwrot kosztów przysługuje do wysokości 16 tys. zł rocznie.
Zawierając umowę ubezpieczenia zdrowotnego, należy zapoznać się nie tylko z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, ale także z wykazem świadczeń, które przysługują ubezpieczonym. Tu właśnie możemy znaleźć wszelkie informacje o przysługujących nam świadczeniach medycznych, w tym również o tym, czy akurat usługi stomatologa też są finansowane.

Trzeba też uważać na tzw. karencję, czyli pewien okres zaraz po zawarciu umowy ubezpieczenia, przez który towarzystwo nie zapewnia opieki medycznej, chyba, że dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Przy świadczeniach stomatologicznych czasem ten okres jest przedłużony nawet do 8-12 miesięcy. Oznacza to w praktyce, że każde leczenie stomatologiczne, mimo że formalnie jest objęte ochroną, będzie objęte ubezpieczeniem dopiero po upływie tego okresu.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zastaw - to ograniczone prawo rzeczowe, którego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.