X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

ABC Polis Lokacyjnych

2007-05-10 10:27 czwartek
ABC Polis Lokacyjnych
Gdzie jest „haczyk”, czyli jak oni na tym zarabiają?

Można zadać sobie pytanie dlaczego banki miałyby sprzedawać produkty TU ograniczając swoje wpływy z własnych lokat terminowych? Powodów może być wiele.

Polisy lokacyjne pojawiły się w ofercie stosunkowo niewielkich banków komercyjnych ponad 2 lata temu. Banki takie jak Lukas, Getin czy  Deutsche Bank współpracowały już z rozmaitymi TU sprzedając inne produkty ze sfery bancassurance. Wprowadzając do swojej oferty polisy lokacyjne zwiększyły konkurencyjność pozyskując nowych klientów indywidualnych (w Lukas Banku np. możliwość zakupu polisy wiąże się z koniecznością posiadania konta osobistego).

Z drugiej strony towarzystwa ubezpieczeniowe wykazują duże wzrosty przypisu składki, a mimo niskich przychodów z tytułu takich polis nie ponoszą praktycznie żadnego ryzyka gdyż składka pokrywa 100% sumy ubezpieczenia w okresie jego trwania. Dla konsumenta najważniejsze jest to, że w związku z układem gdzie i Bank i TU uzyskują oczekiwany dochód, on nie ponosi żadnych ukrytych kosztów, a wręcz przeciwnie.


Czy warto oraz widoki na przyszłość

Polisy lokacyjne są szczególnie korzystnym produktem dla ostrożnych klientów chcących stopniowo pomnażać swoje oszczędności bez ryzyka.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2015-02-04 15:51 środa ~Kancelaria Invictus | [+] odpowiedz
    Witam, Reprezentuję Kancelarią Prawną Invictus. Nasza Kancelaria specjalizuje się w rozwiązywaniu umów z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi takimi jak: Skandia, Generali, Europa, OpenLife, i inni. Wp... czytaj dalej »
  • 2007-05-27 09:17 niedziela ~kibic | [+] odpowiedz
    Artykuł jest bardzo klarowny ale nie ostrzega przed pułapkami. Są to tzw. polisy inwestycyjne, będące w istocie inwestycją w fundusze inwestycyjne.Taki produkt proponuje Nordea. Pułapka polega na tym,... czytaj dalej »
  • 2007-05-23 18:49 środa ~Wera | [+] odpowiedz
    Podoba mi się ten artykuł. Jasny, rzeczowy, wreszcie wiem więcej o poliach. Oby było coraz więcej takich dobrych tekstów. Pozdr
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kombinowane ubezpieczenie - obejmuje na podstawie jednej polisy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.