X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

ABC Polis Lokacyjnych

2007-05-10 10:27 czwartek
ABC Polis Lokacyjnych
Jeśli zastanawiasz się nad założeniem lokaty bankowej celem pomnożenia swoich oszczędności bez ponoszenia ryzyka inwestycyjnego, sprawdź czy nie ma dla Ciebie korzystniejszego rozwiązania. Na rynku funkcjonuje ciekawy i łatwy w obsłudze produkt – poznaj go.

Polisa, a lokata

Polisy lokacyjne to jedna z najprostszych metod lokowania swoich oszczędności w produktach ubezpieczeniowych o charakterze inwestycyjnym. Działają niemal identycznie co tradycyjne lokaty bankowe, dlatego też to właśnie banki zajmują się ich dystrybucją, występując w roli agentów ubezpieczeniowych.

Istnieją jednak pewne zasadnicze różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami produktów, mające niebagatelne znaczenie dla potencjalnego klienta.
 • Po pierwsze zyski z polisy lokacyjnej, będącej ubezpieczeniem na dożycie, są w przeciwieństwie do odsetek ze zwykłych lokat bankowych zwolnione z 19 proc. podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki), co oznacza, że taryfa składki oferowana klientowi jest rzeczywistym zyskiem jaki polisa wypracuje w całym okresie objętym ubezpieczeniem.
 • Polisa lokacyjna jest też ubezpieczeniem na życie, a więc całość składki wraz z gwarantowanym przez ubezpieczyciela zyskiem jest również zwolniona z podatku od spadków i darowizn. Co oznacza, że w przypadku zajścia zdarzenia objętego ubezpieczeniem, w tym przypadku śmierci ubezpieczonego, świadczeniobiorca otrzyma całą sumę ubezpieczenia tj. składkę wraz z odsetkami niezależnie od tego, w którym momencie trwania ubezpieczenia doszło do śmierci właściciela polisy. Przy zwykłej lokacie bankowej ewentualny spadkobierca otrzymałby jedynie kwotę odsetek naliczonych do momentu odbioru spadku i jeszcze musiałby zapłacić podatek.
 • Kolejną różnicą jest brak korzyści przy rezygnacji z polisy w trakcie trwania umowy. Większość dostępnych na rynku ofert gwarantuje jedynie zwrot kwoty wpłaconej składki, wyjątkiem jest tu Fortis Bank wraz z Winterthur Życie, który w razie rezygnacji z polisy po 3 miesiącach jej trwania zwraca całość składki wraz z częścią osiągniętego w tym okresie zysku.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2015-02-04 15:51 środa ~Kancelaria Invictus | [+] odpowiedz
  Witam, Reprezentuję Kancelarią Prawną Invictus. Nasza Kancelaria specjalizuje się w rozwiązywaniu umów z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi takimi jak: Skandia, Generali, Europa, OpenLife, i inni. Wp... czytaj dalej »
 • 2007-05-27 09:17 niedziela ~kibic | [+] odpowiedz
  Artykuł jest bardzo klarowny ale nie ostrzega przed pułapkami. Są to tzw. polisy inwestycyjne, będące w istocie inwestycją w fundusze inwestycyjne.Taki produkt proponuje Nordea. Pułapka polega na tym,... czytaj dalej »
 • 2007-05-23 18:49 środa ~Wera | [+] odpowiedz
  Podoba mi się ten artykuł. Jasny, rzeczowy, wreszcie wiem więcej o poliach. Oby było coraz więcej takich dobrych tekstów. Pozdr
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Europejski Komitet Ubezpieczeń - działający w Brukseli europejski związek ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.