X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Czy ubezpieczenie inwestycyjne może zarobić za dużo?

2011-07-12 09:15 wtorek
Polisa inwestycyjna - czy warto?
Polisa inwestycyjna to najczęściej połączenie dwóch produktów – ubezpieczenia na życie i szeroko rozumianej inwestycji (np. jednostek uczestnictwa w Funduszu Inwestycyjnym). Ich posiadaczy, oprócz ochrony, najbardziej cieszą zyski, jednak jak się okazuje, gdy zyski są zbyt duże, z inwestycji można wyjść w skarpetkach.

Ubezpieczenie dodatkiem do inwestycji

Wraz z ubezpieczeniem na wypadek śmierci lub trwałej niezdolności do pracy w polisie inwestycyjnej otrzymujemy możliwość ulokowania kapitału na depozytach bankowych, w akcjach giełdowych, obligacjach lub bardziej skomplikowanych instrumentach finansowych. Środki przeznaczone na inwestycje są zarządzane przez zespoły specjalistów, posiadających odpowiednie uprawnienia lub są inwestowane raz – w produkt specjalnie wybrany przez instytucję i rekomendowany przez analityków.
 
Polisy takie zawierane są zwykle na okres nie dłuższy niż 4 lata w formie grupowego ubezpieczenia na życie lub dożycie. Paradoksalnie opcja ubezpieczenia jest jedynie dodatkiem do funkcji inwestycyjnej. Dzieje się tak dlatego, że inwestowanie w ramach polisy ubezpieczeniowej jest zwolnione z 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych, tzw. "podatku Belki". Dlatego zwykło się traktować polisę inwestycyjną jako alternatywę dla lokat bankowych, od których "podatek Belki" jest pobierany (choć tu też są wyjątki).

Razem czy osobno?

Naturalnie, polisa ubezpieczenia życiowego to atrakcyjny dodatek do funkcji inwestowania, natomiast nie jest to produkt "szyty na miarę" i może on nie spełniać tak wysokich standardów, jak ubezpieczenie na życie zawierane osobno od części inwestycyjnej. Dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani i ubezpieczeniem życia, i inwestowaniem, dobrze rozdzielić te dwa cele na dwie polisy.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przewłaszczenie na zabezpieczenie - jest jedną z form zabezpieczenia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.