X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Inwestycja w Fundusze – czy to odpowiedni moment?

2011-09-13 15:00 wtorek
Ubezpieczenie inwestycyjne
Jestem zwolennikiem oddzielenia ubezpieczenia ochronnego, które zwłaszcza w sytuacji kryzysowej da nam lub rodzinie zastrzyk potrzebnej gotówki od ubezpieczenia inwestycyjnego, które powinno być realizowane dodatkowo, jako bonus na spełnienie niezobowiązujących planów. Zapewnimy sobie w ten sposób komfort psychiczny, tak potrzebny w inwestowaniu.

Kiedy zacząć inwestować

Wracając do pierwszego pytania: czy warto zawrzeć teraz polisę, w ramach której będziemy inwestować w UFK? Nie chcę wyręczać doradcy inwestycyjnego w jego pracy, dlatego odpowiem ogólnie – warto inwestować zgodnie z podstawowymi zasadami inwestorów, a czas zawierania polisy stanie się czynnikiem mniejszej wagi.

Kiedy rozpocząć inwestowanie? Jak najszybciej. Choć niekoniecznie inwestując agresywnie! Pieniądz pracuje cały czas, nie potrzebuje snu ani odpoczynku, więc im wcześniej wykorzystamy tą cechę, tym szybciej zaczniemy zarabiać. Pamiętajmy, że istnieją polisy oszczędnościowe nie związane w ogóle z rynkiem akcji czy obligacji.

Wracając do UFK – oczywiście, dobrze jest posiadać obligacje, kiedy na rynku akcji szaleje kryzys, a wejść w posiadanie akcji, kiedy są tanie. Nie ma jednak takiego doradcy, który pokusi się o wskazanie takich specyficznych, odpowiednich dat. Dlatego też dobrze jest inwestować w regularnych odstępach czasu – na przykład raz w miesiącu – określoną sumę, przez okres 5-10 lat. Pozwoli nam to na kupno jednostek Funduszy po uśrednionych cenach i uniezależni nas w znacznym stopniu od chwilowych wahań na giełdzie.

Aby ograniczyć ryzyko i usystematyzować oszczędzanie należy obrać strategię inwestowania. Jeśli nie jesteśmy gotowi ponosić dużego ryzyka, inwestując tylko w akcje, w ramach UFK możemy również inwestować bezpiecznie albo tak, aby nie ponieść strat w razie krachu na rynku akcji. Możemy rozdysponować nasze środki pomiędzy kilka Funduszy, w ramach których większa część będzie ulokowana w fundusz obligacji lub pieniężny, a mniejsza część w agresywny fundusz akcji.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2011-09-15 22:24 czwartek ~Tom | [+] odpowiedz
    Polisa z funduszem inwestycyjnym jest narzędziem, prawie takim samym jak łopata. Umiejętne z niej korzystanie przyniesie odpowiednie, spodziewane wyniki. Artykuł pokazuje, że nie wszyscy opanowali kor... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz gwarancyjny - fundusz rezerwowy utworzony przez wszystkie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.