X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Inwestycja w Fundusze – czy to odpowiedni moment?

2011-09-13 15:00 wtorek
Ubezpieczenie inwestycyjne
Wiele polis ubezpieczenia na życie oferuje inwestycje w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK). Pytanie brzmi: czy warto teraz zawierać takie polisy?

Polisa na życie czy inwestycyjna

Polisy ubezpieczenia na życie zawierać warto, gdyż z pewnością uczyni to zadość naszemu poczuciu bezpieczeństwa i będzie odpowiedzialnym przedsięwzięciem, obliczonym na zabezpieczenie przyszłości. Nie polecam jednak w ramach tej samej polisy lokowania kapitału w ryzykowne przedsięwzięcia finansowe. Choć sama inwestycja w Fundusze kusi możliwością wysokich zysków.

Na podstawie własnych obserwacji i opinii klientów Towarzystw Ubezpieczeniowych wnioskuję, że ubezpieczenie „inwestujące” jest bardziej narażone na zerwanie, a w konsekwencji na zakończenie ochrony życia i zdrowia, niż ubezpieczenie ochronne. Dlaczego tak się dzieje? Ostatnie wydarzenia na giełdach, duże straty inwestorów indywidualnych i niepewność co do rozwoju sytuacji gospodarczej sprawiły, że wielu ubezpieczonych chce zlikwidować swoje ubezpieczenia lub przynajmniej przenieść część środków na bezpieczny rachunek.

Pierwszy przypadek oznacza koniec ochrony ubezpieczeniowej. Pozbawiamy się jej z powodu strachu o nasze zainwestowane pieniądze, a nie dlatego, że ochrona życia przestała nam być potrzebna.

Natomiast kiedy dokonujemy alokacji środków nie oznacza to końca ochrony ubezpieczeniowej, a tylko zmianę strategii inwestowania. Niemniej w obu przypadkach doradcą inwestycyjnym jest przede wszystkim strach. W przypadku inwestowania jest on złym doradcą, podobnie jak euforia, a emocje wzmaga jeszcze poczucie, że są to pieniądze, które w przyszłości mają nam zagwarantować bezpieczeństwo. Inwestowanie pod wpływem emocji uznaję za złe i niepotrzebne, zwłaszcza, że można go uniknąć.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2011-09-15 22:24 czwartek ~Tom | [+] odpowiedz
    Polisa z funduszem inwestycyjnym jest narzędziem, prawie takim samym jak łopata. Umiejętne z niej korzystanie przyniesie odpowiednie, spodziewane wyniki. Artykuł pokazuje, że nie wszyscy opanowali kor... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Aktywa netto funduszu - suma składek wpłacanych przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.