X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Inwestycja w Fundusze – czy to odpowiedni moment?

2011-09-13 15:00 wtorek
Ubezpieczenie inwestycyjne
Odpowiedni podział środków sprawi, że nawet jeśli agresywna inwestycja straci 50, a może i 100% wartości, to zysk z funduszu „bezpiecznego” pokryje nam owe straty. Jest to możliwe w perspektywie inwestowania długoterminowego i uwalnia nas od rozmyślań: kiedy nadejdzie kryzys?

W ramach UFK możemy też przyjąć znacznie odważniejszą strategię, inwestując w fundusze surowcowe, towarów rolnych, fundusze inwestujące w waluty i inne. Oferta UFK jest szeroka, dlatego każdy – mniej czy bardziej doświadczony inwestor – znajdzie coś dla siebie.

Dodam, że inwestowanie krótkoterminowe czy spekulacyjne nie jest silną stroną polis ubezpieczeniowych. Na spekulacji da się zarobić, niemniej nie wtedy, kiedy posiada się pracę na pełen etat i inne absorbujące zajęcia, a także wówczas, kiedy wycofanie środków z rachunku trwa kilka dni.

Inwestycja w jeden typ aktywów (np. surowce, akcje) z myślą o szybkim zrealizowaniu zysków może odbić się nam czkawką, jeśli nie „uciekniemy” odpowiednio szybko z zyskiem.

Tymczasem obecnie sytuacja na rynkach zmienia się nawet z godziny na godzinę. Mogliśmy obserwować w tym roku bardzo gwałtowne zyski i spadki między innymi na metalach: złocie i srebrze. Mimo że w długim terminie oba metale zyskały wiele na wartości, to wchodząc w inwestycję w nieodpowiednim momencie (spekulując) mogliśmy nawet stracić.

Pytanie o kryzys

Ostatnie paniczne spadki na giełdach sprawiły dużo zamieszania i wprowadziły w konsternację ubezpieczonych. Nawet dobrze zarządzany portfel odczuł stratę, stąd pytanie: czy takie załamanie może się powtórzyć w najbliższym czasie? Niestety, może.

Trudno ocenić prawdopodobieństwo, choć wiele czynników wskazuje na to, że sytuacja zmierza ku gorszemu. Najważniejszymi powodami są wciąż nierozwiązane problemy krajów strefy euro – ich nadmierne zadłużenie i brak planów jego ograniczenia. Do ważnych czynników możemy także zaliczyć spowolnienie wzrostu w USA, Niemczech czy Japonii.

Rozwiązanie tych problemów musi nastąpić w najbliższej przyszłości, ale nie jest jasne kiedy, więc jeśli nie chcemy, aby miało niekontrolowany wpływ na zasobność naszego portfela inwestycyjnego czy założonego teraz lub w innym terminie, musimy trzymać się określonych zasad i obranej przez nas strategii. Tym bardziej, kiedy myślimy o zabezpieczeniu swojego życia i zdrowia poprzez ubezpieczenie z inwestycją w UFK.


Piotr Siekański
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2011-09-15 22:24 czwartek ~Tom | [+] odpowiedz
    Polisa z funduszem inwestycyjnym jest narzędziem, prawie takim samym jak łopata. Umiejętne z niej korzystanie przyniesie odpowiednie, spodziewane wyniki. Artykuł pokazuje, że nie wszyscy opanowali kor... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zastaw - to ograniczone prawo rzeczowe, którego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.