X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisy typu unit-link – co to takiego?

2008-02-04 16:52 poniedziałek
łączone produkty finansowe czyli 2 w 1

Na rynku są nawet dostępne polisy, w których ochrona na wypadek śmierci wynosi 1 zł. Właśnie ten aspekt jest główną różnicą między polisami unit-link, a ubezpieczeniami z funduszami inwestycyjnymi, w których znacznie większa część wpłacanej składki przeznaczana jest na ochronę.

Decydując się na polisę unit-link możemy wybierać  z kilkudziesięciu funduszy zarządzanych przez różne Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI). Do wyboru są również fundusze inwestujące powierzone im środki w zagraniczne instrumenty finansowe.

Przejrzystość inwestycji

Ubezpieczenia z funduszami inwestycyjnymi charakteryzują się małą przejrzystością co do sposobu alokacji (podziału) składki; nie wiemy do końca ile płacimy za ochronę ubezpieczeniową, a ile inwestujemy. Zazwyczaj w pierwszym roku ok. 28% oszczędności będzie zainwestowanych, w drugim zazwyczaj ok. 80%, a dopiero w trzecim ok. 92% - 95%. Natomiast w przypadku polis unit-link znacznie łatwiej możemy określić, jaka kwota zostanie zainwestowana.

Zaletą polis typu unit-link jest odłożenie momentu opodatkowania osiągniętych zysków kapitałowych (19% podatek „Belki”) do czasu, gdy wypłacimy zgromadzony kapitał z programu.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2014-03-13 21:45 czwartek ~Łukasz | [+] odpowiedz
  Odzyskamy Twoje pieniądze, bez kosztów wstępnych! Żadne 1200zł opłaty jak w innej, "renomowanej kancelarii". Napisz, otrzymasz wszelkie informacje. kancelariavanhagen@gmail.com www.oddaj... czytaj dalej »
 • 2010-01-09 04:40 sobota ~error | [+] odpowiedz
  Polisy unit linked mają zasadniczą wadę - opłaty likwidacyjne, ale i na to znaleziono sposób. Jeśli chcesz sprzedać swoją polisę zajrzyj na htpp://www.sprzedajpolise.pl
 • 2009-11-02 13:48 poniedziałek ~Marek | [+] odpowiedz
  Co ma wspólnego ten felieton o polisach typu unit-link z OFE?
 • 2009-10-21 11:15 środa ~Maciej | [+] odpowiedz
  Najbardziej wartościową informacją jest stopa zwrotu od początku trwania funduszy czyli od 1999 roku. Bardzo dobrze pokazuje ona jak prosperowały firmy naszymi pieniędzmi w ciągu tych 10 lat. Każdy mo... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przejęcie długu - jest operacją w wyniku, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.