X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisy typu unit-link – co to takiego?

2008-02-04 16:52 poniedziałek
łączone produkty finansowe czyli 2 w 1
Podatki, spadek, opłaty

Inwestycja w produkt unit-link pozwala także na uniknięcie podatku od spadku i darowizn. Wypłacane świadczenie z ubezpieczenia nie podlega podatkowi spadkowemu, a więc spadkobiercy nie będą musieli dochodzić swoich praw w długotrwałym postępowaniu spadkowym.

W przypadku polis o charakterze inwestycyjnym występuje również brak obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn przy zmianie ubezpieczającego (osoby dysponującej środkami zgromadzonymi w trakcie trwania umowy) jako strony umowy ubezpieczenia.

Podatkowi nie podlega także nieodpłatne przekazanie innej osobie części lub całości praw przysługujących ubezpieczającemu.

W przypadku dokonywania konwersji (przenoszenie całości lub części zainwestowanych środków między funduszami, w zależności od sytuacji na rynku papierów wartościowych oraz preferencji Uczestnika) w ramach polisy unit-link nie zapłacimy ani grosza do Urzędu Skarbowego! Gdyby inwestor samodzielnie „skakał” między funduszami, musiałby płacić podatek przy każdej takiej zmianie.

Ubezpieczenia unit-link bez wad?

Przytaczaną wadą takiej polisy inwestycyjnej jest ponoszenie często większych kosztów za zarządzania portfelem funduszy niż w przypadku tradycyjnego inwestowania oddzielnie w poszczególne fundusze.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2014-03-13 21:45 czwartek ~Łukasz | [+] odpowiedz
  Odzyskamy Twoje pieniądze, bez kosztów wstępnych! Żadne 1200zł opłaty jak w innej, "renomowanej kancelarii". Napisz, otrzymasz wszelkie informacje. kancelariavanhagen@gmail.com www.oddaj... czytaj dalej »
 • 2010-01-09 04:40 sobota ~error | [+] odpowiedz
  Polisy unit linked mają zasadniczą wadę - opłaty likwidacyjne, ale i na to znaleziono sposób. Jeśli chcesz sprzedać swoją polisę zajrzyj na htpp://www.sprzedajpolise.pl
 • 2009-11-02 13:48 poniedziałek ~Marek | [+] odpowiedz
  Co ma wspólnego ten felieton o polisach typu unit-link z OFE?
 • 2009-10-21 11:15 środa ~Maciej | [+] odpowiedz
  Najbardziej wartościową informacją jest stopa zwrotu od początku trwania funduszy czyli od 1999 roku. Bardzo dobrze pokazuje ona jak prosperowały firmy naszymi pieniędzmi w ciągu tych 10 lat. Każdy mo... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.