X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisy typu unit-link – co to takiego?

2008-02-04 16:52 poniedziałek
łączone produkty finansowe czyli 2 w 1

Wybierając gotowy portfel funduszy wnosimy tylko jedną opłatę wstępną, a zyskujemy dostęp do różnych funduszy. Inwestowanie w te same fundusze na własną rękę oznaczałoby konieczność ponoszenia znacznie większych kosztów.

Opłaty za zarządzanie w portfelach funduszy są często wyższe niż w przypadku zwykłych funduszy, ale poprzez „opakowanie” produktu w polisę ubezpieczeniową, część z tych kosztów będziemy mieć zrekompensowaną przez oszczędności z tytułu odroczenia płatności podatku od zysków kapitałowych.

Przed zakupem polisy należy dokładnie określić czas trwania programu; jeżeli wypłacimy zgromadzone środki przed jego zakończeniem wówczas zostanie pobrana tzw. opłata likwidacyjna, która w znacznym stopniu ograniczy nasz zysk.

Można jednak się przed tym się zabezpieczyć, a mianowicie podzielić pieniądze wkładane do polisy unit-link na tzw. część płynną, którą można wycofać w dowolnym momencie bez żadnych dodatkowych opłat i na część ulokowaną na dłuższy okres.

Polisa unit-link to produkt czysto inwestycyjny, jedynie opakowany w ubezpieczenie. Polisy typowo inwestycyjne są godne rozważenia przez osoby, którym nie zależy na dużej ochronie ubezpieczeniowej (lub posiadają odrębne ubezpieczenie na życie), a chcą efektywnie pomnażać swój kapitał.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2014-03-13 21:45 czwartek ~Łukasz | [+] odpowiedz
  Odzyskamy Twoje pieniądze, bez kosztów wstępnych! Żadne 1200zł opłaty jak w innej, "renomowanej kancelarii". Napisz, otrzymasz wszelkie informacje. kancelariavanhagen@gmail.com www.oddaj... czytaj dalej »
 • 2010-01-09 04:40 sobota ~error | [+] odpowiedz
  Polisy unit linked mają zasadniczą wadę - opłaty likwidacyjne, ale i na to znaleziono sposób. Jeśli chcesz sprzedać swoją polisę zajrzyj na htpp://www.sprzedajpolise.pl
 • 2009-11-02 13:48 poniedziałek ~Marek | [+] odpowiedz
  Co ma wspólnego ten felieton o polisach typu unit-link z OFE?
 • 2009-10-21 11:15 środa ~Maciej | [+] odpowiedz
  Najbardziej wartościową informacją jest stopa zwrotu od początku trwania funduszy czyli od 1999 roku. Bardzo dobrze pokazuje ona jak prosperowały firmy naszymi pieniędzmi w ciągu tych 10 lat. Każdy mo... czytaj dalej »
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.