X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 19 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Krótkoterminowe assistance na zagraniczny wyjazd

2013-05-07 23:28 wtorek
Magdalena Lis
Krótkoterminowe assistance jest znakomitym rozwiązaniem dla zapobiegliwych kierowców, którzy samotnie lub z rodziną wyjeżdżają za granicę. Dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia cel naszej podróży. Może to być wyjazd urlopowy albo służbowa delegacja. Dla ubezpieczonego natomiast ważne jest, by ochrona ubezpieczeniowa okazał się skuteczna, gdy w obcym kraju samochód ulegnie mniej lub bardziej poważnej awarii.

Mondial Assistance i AC Nielsen Company przeprowadziły badanie, z którego wynika, że ponad połowa respondentów wie, na czym polega ta usługa. Co więcej tylko w 2011 roku z pomocy w ramach assistance skorzystało blisko milion Polaków. Najpopularniejsze jest assistance komunikacyjne, które gwarantuje kierowcom pomoc związaną z holowaniem, naprawą samochodu lub wypożyczeniem auta zastępczego. Tego rodzaju usługi ankietowani uznali za najbardziej wartościowe. Doceniło je 72% mężczyzn i ponad 50% kobiet.

Usługi assistance

Celem assistance jest bowiem zagwarantowanie kierowcy pomocy w niespodziewanych zdarzeniach. Na assistance składają się takie świadczenia jak doradztwo, serwis, usługi medyczne oraz inne.

W ramach doradztwa uzyskamy od centrum pomocy sprawdzone informacje dotyczące postępowania w razie wypadku, lokalizacji najbliższego warsztatu, sklepu motoryzacyjnego lub punktu wulkanizacji opon. Usługi serwisowe w wariancie podstawowym ubezpieczenia assistance obejmują najczęściej naprawę samochodu na miejscu awarii, zdarzenia, a jeśli nie jest możliwe usunięcie usterki przez pomoc drogową, wówczas pojazd holowany jest do punktu naprawczego.

Świadczenia medyczne obejmują leczenie poza granicami kraju bądź transport chorego do Polski. Inne usługi, jakie gwarantuje kierowcy assistance, to transport do miejsca docelowego, samochód zastępczy, zapewnienie noclegu, sprowadzenie uszkodzonego pojazdu do kraju.

Nietrudno sobie wyobrazić, że wszystkie te świadczenia mogą okazać się niezbędne jeśli nie znamy języka mieszkańców kraju, na zwiedzanie którego się wybraliśmy, albo nikt w okolicy nie porozumiewa się w języku, którym my władamy, nawet jeśli jest to angielski. Dorośli ludzie, lepiej lub gorzej, ale zapewne poradzą sobie w tej sytuacji. Natomiast rodzina z małymi dziećmi nie będzie przecież ryzykować noclegu pod gołym niebem, w niesprawnym aucie.

Przyjęliśmy najmniej nieprzyjemny w skutkach wariant zdarzeń. Pomyślmy jednak o konsekwencjach ewentualnego wypadku drogowego. Dorośli w stanie ciężkim trafiają do szpitala. Kto zajmie się dziećmi? Kto powiadomi pozostających w kraju najbliższych, którzy powinni jak najprędzej dotrzeć do poszkodowanych, choćby po to, by zająć się najmłodszymi? Kto zorganizuje ich przyjazd do jakiegoś odległego zakątka Europy? Nie będzie niespodzianką odpowiedź: wszystkim, łącznie z opieką nad pozostawionym w domu zwierzęciem, zajmie się centrum assistance.

Kupujemy assistance

Assistance jest najczęściej tym składnikiem polisy, do którego, ubezpieczając samochód, przywiązuje się niewielką wagę. Bywa, że wielu właścicieli pojazdów nawet nie wie, że posiada, w ramach polisy OC lub AC, możliwość skorzystania z tego rodzaju usług. Assistance oferują choćby dealerzy do nowych samochodów, a okres jego obowiązywania trwa przez cały okres serwisowania i dokonywania przeglądów pojazdu w autoryzowanych stacjach obsługi.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2014-08-29 13:26 piątek ~tomasz | [+] odpowiedz
    mają najlepszą i dośc tanią opcję tych ubezpieczeń. na wakacjach nie ma co ryzykowac niepotrzebnym stresem (jedna wpadka we wloszech na nartach i juz nigdy nie pojade nigdzie bez assistance strtera)
  • 2014-06-26 10:58 czwartek ~Barbra S. | [+] odpowiedz
    Raz zdarzyło mi się wykupić assistance krótkoterminowe od Startera. Już nie pamiętam dokładnie, ale chyab na 14 dni. Byliśmy na wakajcach 10 dni i chcieliśmy czuć się bezpiecznie. Nie zapłaciliśmy duż... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.