X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Raport: polisa direct dla szkodowego kierowcy

2011-08-23 10:21 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom
Tydzień temu sprawdzaliśmy, czy ubezpieczyciele promują wśród kierowców pełną ochronę ubezpieczeniową, a więc pakiet ubezpieczeń obejmujący zarówno obowiązkowe OC, jak i dobrowolne AC i NNW.

Dziś przyglądamy się cenom takiej kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej w towarzystwach, oferujących swoje produkty w systemie direct. Co więcej sprawdzamy, o ile wzrośnie składka, jeśli zdarzyła nam się szkoda w OC i AC.

Ponieważ podobne zestawienie przygotowaliśmy również w roku ubiegłym, przy tej okazji sprawdzamy też, o ile wzrosły składki i czy te same towarzystwa tak samo rygorystycznie podchodzą do szkodowych kierowców?

Pojazd:
 • Skoda Fabia 1.4 16V Classic
 • rok produkcji: 2005
 • data I rejestracji: 12.02.2005
 • rodzaj nadwozia: kombi
 • zabezpieczenia antykradzieżowe: immobilizer, zamontowany fabrycznie
 • przebieg 110.000 km

Kierowca:
 • mężczyzna
 • data urodzenia: 23.04.1966
 • dziecko poniżej 12. roku życia
 • zniżka w OC: 60% (12 lat)
 • zniżka w AC: wypracowana przez 6 lat
 • prawo jazdy powyżej 3 lat
 • kod pocztowy miejsca zamieszkania: 80-008
Przyjęliśmy, że udział własny w szkodach w ruchu i w postoju oraz w kradzieżowych jest zniesiony. Pakiet ubezpieczeń jest standardowy, a więc OC + AC + NNW, ale bez żadnych dodatkowych rozszerzeń, a kalkulacja NNW kierowcy na rok 2011 przygotowana została w oparciu o najniższą dopuszczalną sumę ubezpieczenia.

Allianz Direct:

W roku 2010:
pakiet: OC (304 zł) + AC (816 zł) + NNW* (50 zł) = 1170 zł

Po 1 szkodzie w OC i AC - przy wznowieniu cena zmienia się następująco:
pakiet: OC (365 zł) + AC (971 zł) + NNW* (50 zł) = 1386 zł

W roku 2011:
pakiet: OC (363 zł) + AC (452)** zł + NNW* (50 zł) = 865 zł

Po 1 szkodzie w OC i AC – przy wznowieniu cena zmienia się następująco:
pakiet: OC (436 zł) + AC (633 zł)** + NNW* (50 zł) = 1119 zł

Różnica: w stosunku do roku ubiegłego cena składki na polisę komunikacyjną wyraźnie spadła. Bezszkodowy kierowca zapłaci aż 305 zł mniej. Podobnie ze składką dla kierowcy, który obciążył swoją ubezpieczeniową historię szkodą w OC i AC. W tym roku zapłaci o 267 zł mniej, niż gdyby obowiązywały ubiegłoroczne stawki.

W porównaniu z ubiegłym rokiem nieznacznie, ale jednak zwiększyła się różnica w cenie pełnego pakietu dla szkodowego i bezszkodowego kierowcy, kontynuującego ubezpieczenie w Allianz Direct. W roku 2010 szkodowy kierowca do polisy dopłacić musiał 216 zł, a w tym roku 254 zł.


W bieżącym roku na zakup ubezpieczenia w pakiecie AC i OC Allianz Direct automatycznie przyznaje zniżkę – 8%. Za bezszkodową jazdę natomiast przysługuje na zakup pełnej polisy komunikacyjnej (pakiet OC i AC) 10% zniżki.

* Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 10.000zł
** Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia AC: 15.565 zł
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cedent - Cedent – osoba dokonująca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.