X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Wyjeżdżając za granicę, pamiętaj o ubezpieczeniu samochodu

Wakacje samochód
Co prawda wakacje jeszcze daleko przed nami, lecz ten temat jest aktualny nie tylko w okresie urlopowym. Coraz częściej podróżujemy do obcych krajów i to nie tylko w celach wypoczynkowych, ale także zawodowych czy rodzinnych. Czy na czas zagranicznych wojaży wykupujemy odpowiednie ubezpieczenie samochodu?

O ubezpieczeniach turystycznych czy zdrowotnych, zawieranych na czas zagranicznego wyjazdu, zostało już powiedziane prawie wszystko. Natomiast jeżeli przed wyjazdem obawiamy się także o nasz samochód, nie tak prosto znaleźć informacje na ten temat. A jest to bardzo ważna sprawa - w końcu samochody psują się również podczas zagranicznych wyjazdów. Także tam może nam się przydarzyć stłuczka, wypadek czy kradzież.

Co wiadomo

W większości państw europejskich respektowane jest polskie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (popularne OC). Jest ono ubezpieczeniem obowiązkowym i ma zastosowanie w sytuacji, gdy posiadacz lub kierowca pojazdu wyrządza szkodę innym osobom i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa jest za to cywilnie odpowiedzialny.

Ubezpieczenie OC wykupione w Polsce jest w większości krajów europejskich wystarczającym zabezpieczeniem dla nas jako kierowców przed odpowiedzialnością za wyrządzone szkody na pojeździe lub osobie. Jeżeli za granicą spowodujemy jakiś wypadek czy szkodę. nasz zakład ubezpieczeń pokryje koszty naprawy pojazdu poszkodowanego uczestnika ruchu.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2015-07-01 11:36 środa ~mfind | [+] odpowiedz
    Warto też zabrać ze sobą polsko-angielskie oświadczenie o zdarzeniu drogowym. W razie kolizji znacznie ułatwia komunikację i późniejszą likwidację szkody. Pozdrawiam, Łukasz
  • 2015-06-30 10:36 wtorek ~Ekspert Link4 | [+] odpowiedz
    Czy wiesz, że jadąc poza granice kraju i poruszając się autem pożyczonym (gdy kierowcy nie ma w dowodzie rejestracyjnym) poza Polską wymagane jest upoważnienie do użytkowania tego pojazdu? Aktualne ub... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.