X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Czy grupowe ubezpieczenie na życie zapewni wystarczającą ochronę?

2011-02-02 08:51 środa
ochrona z grupowym ubezpieczeniem na życie
Ile to już razy zbyliśmy agenta ubezpieczeniowego oferującego nam indywidualne ubezpieczenie na życie, twierdząc, że nasz pracowniczy grupowy program ubezpieczeniowy w zupełności wystarczy na ochronę nas i naszych bliskich. Czy mamy rację? Czy nie popełniamy błędu, odrzucając możliwość dodatkowego ubezpieczenia się we własnym zakresie? Wiadomo, że propozycje ubezpieczeń grupowych poszczególnych towarzystw są różne i nie można uogólniać, nie znając konkretnych rozwiązań, cechujących dane ubezpieczenie, ale możemy zapoznać się z pewnymi uniwersalnymi zasadami, dotyczącymi ubezpieczeń grupowych. Wówczas będziemy mogli zdecydować, czy rzeczywiście indywidualne ubezpieczenia na życie nie są nam potrzebne.

Na pierwszy rzut oka ubezpieczenia grupowe wydają się dużo atrakcyjniejsze niż indywidualne polisy na życie. Ubezpieczenie grupowe zazwyczaj charakteryzuje się niewielką składką, ponieważ ryzyko ubezpieczeniowe rozkłada się na dużą liczbę pracowników. Towarzystwa ubezpieczeniowe podkreślają, że za niewysoką składkę pracownicy i kadra firmy mogą zapewnić poczucie komfortu finansowego sobie i swoim bliskim. Niezależni brokerzy ubezpieczeniowi wskazują jednak, że miesięczna składka w wysokości kilkudziesięciu złotych to zdecydowanie za mało, by zabezpieczyć się na wypadek nieszczęścia. Zdaniem brokerów, polisy grupowe dają fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Z pewnością zaletą ubezpieczeń grupowych jest brak badań, a często również ankiet medycznych. Zwykle wystarczy, że pracownik oświadczy, że jego stan zdrowia jest dobry. W indywidualnych ubezpieczeniach na życie o charakterze ochronnym jest inaczej. Towarzystwo ubezpieczeniowe wymaga wypełnienia ankiety medycznej będącej częścią wniosku ubezpieczeniowego, a w przypadku zaawansowanego wieku czy dużej sumy ubezpieczenia ma możliwość skierowania klienta na badania lekarskie.
 
Kup ubezpieczenie
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gospodarcze ubezpieczenie - ubezpieczenia majątkowe, lub osobowe. Prowadzone ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.