X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Dobry wybór ubezpieczenia na życie czyli jak wybrać dobrą firmę ubezpieczeniową?

2011-04-14 09:01 czwartek
Dobry wybór to trafny wybór. Czyli kilka podstawow
Na polskim rynku finansowym istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących nam polisy na życie. Każde towarzystwo ma bogatą ofertę, wszyscy prześcigają się w chwytliwych hasłach reklamowych, promocjach, innowacjach – wszystko po to, aby zdobyć nowych klientów i nie pozwolić odejść starym. Czym kierować się przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego? Czy niska cena składek jest najistotniejsza? A może kierując się niską ceną,zapominamy o innych – niezwykle ważnych aspektach ubezpieczenia? Zapraszam do lektury.


Krok pierwszy: Jak „sprawdzić” towarzystwo?

Aby poznać dane towarzystwo ubezpieczeniowe, możesz poszukać informacji w Internecie. Większość zakładów ubezpieczeniowych publikuje na swoich stronach wyniki finansowe, osiągnięcia oraz aktualne wydarzenia ze swojej działalności. Na podstawie dostępnych danych możesz wybrać te firmy, których wyniki wydają Ci się najbardziej obiecujące. Analizując pozycję danego towarzystwa, zwróć uwagę na poniższe kwestie.
  • Czy spełniają obowiązujące wymogi prawne?
  • Kto należy do udziałowców firmy – czy inwestorem jest duży czy mały ubezpieczyciel?
  • Jakie doświadczenie oraz znajomość polskiego rynku mają dane towarzystwa?
  • Jaka jest ich pozycja rynkowa – czy odnoszą sukcesy, czy cieszą się dobrą opinią?
Oprócz analizowania danych, możesz również poszukać opinii innych - choćby na forach internetowych poświęconych tematyce ubezpieczeniowej. Chociaż zawsze zachęcam do samodzielnego myślenia i samodzielnych decyzji, zapoznanie się z opiniami innych nie zaszkodzi.


 
Kup ubezpieczenie
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2012-11-30 21:32 piątek ~qubs | [+] odpowiedz
    Sensowne to porady, choć wybór TU zależy od wielu rzeczy. Ważne jest jaką polisę bierzemy, jakie mamy potrzeby. Ja najbardziej jest zadowolony z hdi gdzie ubezpieczam dom, najłatwiejsze formalności i ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Indeksacja - inaczej waloryzacja; coroczne podwyższanie składki ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.