X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Nie masz pieniędzy aby opłacić składkę – nie musisz rezygnować z polisy

2011-04-12 09:13 wtorek
Nie masz pieniędzy aby opłacić składkę nie musis
Kupujemy polisę na życie, aby zabezpieczyć siebie i swoich bliskich. Jest to zobowiązanie długoterminowe. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy za rok, dwa lub trzy nie dopadnie nas kryzys finansowy i czy będzie nas stać na opłacanie składki. Czy taka sytuacja oznacza, że musimy zrezygnować z polisy? Jakie możliwości oferują nam towarzystwa ubezpieczeniowe?

Jeśli nas nie stać na opłacanie składki ubezpieczenia na życie możemy:
  1. zrezygnować z umów dodatkowych;
  2. częściowo obniżyć sumę ubezpieczenia (dla klientów, którzy nie skorzystali z oferty indeksacji);
  3. w wyjątkowych sytuacjach - zawiesić opłacanie składki na parę miesięcy (z powodu utraty pracy, ciężkiej choroby, wypadku, pobytu w szpitalu);
  4. zrezygnować z indeksacji (składka pozostaje bez zmiany).
Należy pamiętać, że powyższe możliwości są uogólnieniem i o szczegółach należy porozmawiać ze swoim agentem. To od towarzystwa zależy, czy będziemy mogli skorzystać z danego rozwiązania. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia są wskazane sytuacje, w których możliwe np. jest zawieszenie płatności składki.

Warto wiedzieć

Niektóre towarzystwa w swojej ofercie (jako umowę dodatkową) posiadają produkt, dzięki któremu w przypadku niezdolności do pracy z powodu całkowitego i trwałego inwalidztwa, opłacanie składek z tytułu polisy przejmie na siebie Towarzystwo.

Powinniśmy pamiętać, że całkowita rezygnacja z ubezpieczenia na życie jest rozwiązaniem ostatecznym i gruntownie przemyślanym. W tym miejscu warto zaznaczyć, że klienci, którzy zaprzestali opłacania składek, mają możliwość wznowienia ochrony ubezpieczeniowej.

AZKup ubezpieczenie
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar II - Otwarty Fundusz Emerytalny, każdy urodzony ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.