X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Zniżka na OC

2011-08-02 09:30 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom
W porównaniu do tamtego roku, niektórzy ubezpieczyciele komunikacyjni wprowadzili spore zmiany w ofercie zniżek przy zakupie OC.

Jedne towarzystwa dość radykalnie zmniejszyły proponowane upusty, inne wprowadziły nowe, mniej lub bardziej atrakcyjne promocje.
 
PZU ograniczyło zniżki na OC we wszystkich oferowanych promocjach poza tą dotyczącą samochodów zabytkowych. Aż 3 zniżki na OC zmniejszyły się w tym towarzystwie o 10%.
 
Małą rewolucję przeprowadziło towarzystwo HDI, radykalnie zmieniając swoją ofertę komunikacyjną i wprowadzając nowe, dość atrakcyjne zniżki, promujące przechodzenie klientów do HDI oraz ubezpieczanie auta w pakiecie, np. z mieszkaniem.
 
Niewzruszona w swojej ofercie promocyjnej pozostała Warta, nie zmieniając od tamtego roku ani zasad oferowanych upustów, ani ich wielkości. Za to drobne zmiany i nowe promocje wprowadziła Hestia.
 
Przy wyborze polisy ubezpieczeniowej pamiętajmy o premii lojalnościowej – niektórzy ubezpieczyciele oferują 5-10% zniżki za kontynuację ubezpieczenia. Zaś HDI kusi 10% bonusem za przejście do ich towarzystwa.
 
Istotne jest również, w ilu ratach polisa zostanie opłacona – najkorzystniejsza finansowo jest oczywiście płatność jednorazowa. W Warcie, HDI i Hestii dostaje się za nią dodatkowy upust 5-10%. Za to w przypadku płatności w ratach można spodziewać się w niektórych zakładach ubezpieczeń nawet podwyższenia stawki za polisę.
 
Szczegóły dotyczące oferowanych rok temu i obecnie zniżek przy zawieraniu samego OC przedstawia poniższa tabela.

Towarzystwo OC 2010 OC 2011
Allianz
 10% - zniżka „Pakiet Plus” – za ubezpieczenie się dodatkowo w zakresie ubezpieczenia na życie, NNW
 
 10% za kontynuację ubezpieczenia
 

 10% – zniżka „Pakiet Plus”
 
 
 
  5% za kontynuację ubezpieczenia
HDI
  5% za kontynuację ubezpieczenia w HDI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 10% - ubezpieczenie samochodów osobowych z liczbą miejsc do 3 włącznie z kierowcą
 
 
 
 
 
 
 
 
 10% za jednoczesne zawarcie NNW i/lub Assistance komunikacyjnego
 
 
 10% przy płatności jednorazowej
 

  5%  za kontynuację ubezpieczenia w HDI
 
  10% – bezszkodowa kontynuacja ubezp. OC u innego ubezpieczyciela w okresie ostatnich 12 miesięcy, dla ubezpieczających, których wiek w dniu zawarcia umowy ubezp.OC zawiera się w przedziale 30-42 lata lub 55-65. Wszyscy właściciele muszą mieć powyżej 25 lat.
 
 10% - ubezpieczenie samochodów osobowych z liczbą miejsc do 3 włącznie z kierowcą
 
 10% - zawarcie w HDI ubezpieczeń majątkowych - dla ubezpieczających nieposiadających AC w HDI,
 15% -  zawarcie w HDI ubezpieczeń majątkowych, dla ubezpieczających posiadających AC w HDI;
 
 10% za jednoczesne zawarcie wraz z ubezp. OC dobrowolnych ubezp.komunikacyjnych innych niż HDI AC
 
 10% przy płatności jednorazowej
Hestia  
 od 5% do 20% – bezszkodowa kontynuacja ubezpieczenia w Hestii (zniżka uzależniona od ilości lat wznawiania w Hestii)
 
 
 7% przy płatności jednorazowej
 
Promocyjne pakiety umożliwiające ubezpieczenie kompleksowe: majątek + komunikacja
 
 10% zniżki w komunikacji – Pakiet Hestia 1 - należy wykupić ubezpieczenia poza komunikacyjne (tj. mienia, OC w życiu prywatnym oraz NNW) za łączną składkę nie mniejszą od zaledwie 100 zł, niezależnie od ilości wszystkich ubezpieczeń zakupionych w pakiecie;
 
20% zniżki w komunikacji – Pakiet Hestia 7 - wykupienie ubezpieczenia poza komunikacyjnego na łączną składkę przynajmniej 250zł (niezależnie od ilości wszystkich ubezpieczeń zakupionych w pakiecie);
 
Pakiet Hestia 77 - wykupienie ubezpieczenia poza komunikacyjnego na łączną składkę przynajmniej 1000zł (niezależnie od ilości wszystkich ubezpieczeń zakupionych w pakiecie) - otrzymuje się 20% zniżki w komunikacji.
 
 od 5 do 10% – bezszkodowa kontynuacja ubezpieczenia w Hestii (zniżka uzależniona od ilości lat wznawiania w Hestii: 5% po 1 roku i 2 latach, 10% po 3 latach i więcej);
 
 10% przy płatności jednorazowej
 
 
 
 
 
 10% zniżki w komunikacji – Pakiet Hestia 1
 
 
 
 
 
 
 
  20% zniżki w komunikacji – pakiet Hestia 7
 
 
 
 
 
 
 Pakiet 77 - wycofany ze sprzedaży od 31.01.2011 r.
 
 
  Nowość: za zawarcie ubezpieczenia pakietowego Hestia Biznes i/lub Moja Firma – składka przypisana:
a) od 100 zł do 500 zł - 10%
b) od 500 zł do 1500 zł - 20%
c) powyżej 1500zł - 25%
 
PZU
 do 25% - zniżka „Nowe OC” – dla ubezpieczeń nowych lub po rekalkulacji;
 
 do 20% - „Zniżka Specjalna OC” – dotyczy klientów, którzy do tej pory posiadają ubezpieczenia OC w PZU lub kupili pojazd ubezpieczony w PZU i chcą umowę wypowiedzieć;
 
 do 20% - zniżka „Lepsza Cena” – dotyczy klientów, którzy w okresie 12 miesięcy przed zawarciem ubezpieczenia nie posiadali żadnych umów (OC,AC) w PZU, posiadają zniżki za bezszkodową jazdę nie niższe niż 20% i w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie mieli szkody z OC;
 
 do 30% - zniżka „Bonus w OC” – dla umów wznowionych, które w zeszłym roku zostały zawarte z dodatkowymi zniżkami;
 
 70% - zniżka dla pojazdów zabytkowych – dla klientów, którzy posiadają pojazdy z okresem eksploatacji powyżej 25 lat i są zrzeszeni w wyznaczonych klubach pojazdów zabytkowych, antycznych.
 
 5% za kontynuację ubezpieczenia
 
 
 do 15% - zniżka „Nowe OC”
 
 
 do 15% - „Zniżka Specjalna OC”
 
 
 
 
 
 do 10% - zniżka „Lepsza Cena”
 
 
 
 
 
 
 
 do 20% - zniżka „Bonus w OC”
 
 
 
 70% - zniżka dla pojazdów zabytkowych
 
 
 
 
 
 5% za kontynuację ubezpieczenia
Warta
 5% przy płatności jednorazowej.
 
 do 5% – zniżka „Dziecko” –dla osób, które: są w wieku 30-50 lat, mają dziecko w wieku do 12 lat, są osobami fizycznymi; przy nowych umowach;
 
 do 30% – zniżka „Senior” – dla osób, które: są w wieku 50-70 lat, od minimum 3 lat są posiadaczami ubezpieczanego pojazdu, chcą wykupić OC na auto co najmniej 10-letnie; przy nowych umowach;
 
 do 20%  – zniżka „Rolnik” – dla osób, które: są w wieku 30-70 lat i są płatnikami podatku rolnego (z tytułu posiadania/ użytkowania gruntów/ użytków rolnych); przy nowych umowach.
 

 5% przy płatności jednorazowej
 
 do 5% – zniżka „Dziecko”
 
 
 
 
 do 30% – zniżka „Senior”
 
 
 
 
 
 do 20%  – zniżka „Rolnik”
 

Towarzystwa ubezpieczeniowe typu „direct” najczęściej oferują promocje okresowe w konkretnym zakresie np.:
 • marki ubezpieczanego pojazdu – w jednym tygodniu jest zniżka np. dla samochodów marki Nissan, a w następnym już dla Fiatów;
 • pojemności ubezpieczanego pojazdu – analogicznie do promocji zależnych od marki samochodów,
 • dla mieszkańców wybranych aglomeracji miejskich,
 • wieku i doświadczenia właściciela pojazdu,
 • płci – bardzo często są promocje dotyczące przedziałów wiekowych danej płci, np. mężczyźni w przedziale wiekowym 30-35 lat.
Olga Żarnowiecka, Magdalena Lis-Rzeźnik
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2011-08-08 09:46 poniedziałek ~Autorka | [+] odpowiedz
  Artykuł został opracowany w oparciu o aktualne dokumenty z poszczególnych towarzystw. Podane w artykule zniżki w PZU są obowiązujące - potwierdził to także dzisiaj główny specjalista z oddziału dolnoś... czytaj dalej »
 • Oc
  2011-08-03 22:18 środa ~szabal | [+] odpowiedz
  Tak samo Allianz czy Warta. Podnieśli ceny o kilkadziesiąt procent, a teraz się chwalą niby zniżkami. Ja w Generali przy swoim stażowym mam na swoje auto i tak chyba większe.
 • 2011-08-03 14:26 środa ~jjjj | [+] odpowiedz
  Byłem w PZU i stwierdzili, że większość z wymienionych tutaj zniżek już wcale nie obowiązujee od dawna, więc pytanie skąd autor tego artykułu czerpał te informacje. pytałem m.in. o zniżki o nazwie - &... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy - forma inwestowania kapitału w celu ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.