X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Co robić, gdy Ubezpieczyciel nie chce wypłacić odpowiedniego odszkodowania?

2010-08-26 09:16 czwartek
Co robić, gdy Ubezpieczyciel nie chce wypłacić odp
Z roku na rok rośnie świadomość ubezpieczeniowa Polaków. Świadczyć o tym może chociażby coraz większa liczba skarg zgłaszanych do Rzecznika Ubezpieczonych. Nadal jednak bardzo często zdarza się, że towarzystwa nie chcą wypłacać odpowiedniej wysokości odszkodowania. Jak walczyć o swoje pieniądze?

Pierwsza instancja - Rzecznik Ubezpieczonych

Interwencja Rzecznika Ubezpieczonych nie zawsze przyniesie określone skutki, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe może, ale nie musi brać pod uwagę Jego opinii. Można więc rozważyć skorzystanie z usług kancelarii prawnych lub firm odszkodowawczych.

Na polskim rynku od lat działają Firmy zajmujące się pomocą przy odzyskiwaniu odszkodowań. Opinie ich klientów są różne, dlatego już na początku współpracy warto zadbać o to, aby zostały jasno określone:
  • warunki - jakie kroki firma zamierza podjąć, aby zaspokoić Twoje roszczenia wobec ubezpieczyciela;
  • przewidywany czas sporu (może trwać od kilku tygodni do nawet kilku lat);
  • szanse na wygraną;
  • procent odszkodowania, który będzie przeznaczony na wynagrodzenie oraz wszelkie inne koszty, które mogą być związane z działaniami firmy;
  • sytuacje, w których ów procent może ulec zmianie.
Jeśli wypadek zdarzył się za granicą, upewnijmy się, że prawnicy reprezentujący firmę pomagającą uzyskać odszkodowanie znają tamtejsze prawo i mają doświadczenie w tego typu przypadkach.

Zwykle wynagrodzenie dla firmy odszkodowawczej waha się w okolicach 20% wygranej kwoty. Wybierając taką instytucję warto porównać różne oferty , zanim zdecydujemy się na tę jedną.

Kancelarii mniej, ale skuteczniejsze

W Polsce drastycznie zmniejszyła się liczba firm, które pomagają poszkodowanym uzyskać od ubezpieczycieli należne odszkodowania. Na rynku działa obecnie około 50 kancelarii specjalizujących się w odzyskiwaniu odszkodowania – do niedawna było ich sześć razy więcej. Wzmacnia się pozycja tych kancelarii, które udowodniły rzetelność i skuteczność działania oraz wysoki poziom kultury i takt swoich pracowników.

Warto również wspomnieć o fundacjach, które pomagają osobom poszkodowanym w wypadkach uzyskać godne odszkodowanie za poniesione krzywdy. Bardzo często skupiają one wokół siebie osoby, które same kiedyś ucierpiały w podobny sposób i dzięki doświadczeniu mogą pomóc innym.

OZ
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2015-10-08 12:10 czwartek ~doplatazoc | [+] odpowiedz
    Ubezpieczyciele w większości przypadków zaniżają odszkodowania. Można bezpłatnie sprawdzić czy tak jest w Twoim przypadku wysyłając jedynie kosztorys naprawy na adres szkody@crashplus.pl. W ciagu ki... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Całkowite trwałe inwalidztwo - całkowita i trwała niezdolność do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.