X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

EUROADWOKAT - Ubezpieczenie ochrony prawnej grupy Concordia

2007-07-27 15:02 piątek

Każdy obywatel ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd. Jednak opłacenie prawnika i innych wydatków związanych z postępowaniem sądowym często jest zbyt kosztowne, by podejmować się roszczenia swoich praw. Pomocne w tym staje się wtedy ubezpieczenie ochrony prawnej – niestety jak do tej pory mało znane w Polsce. Każdy obywatel naszego kraju powinien mieć dostęp bez ograniczeń do pomocy prawnej i sądownictwa, co jest standardem w Europie.

W Polsce ochrona prawna przede wszystkim ogranicza się do spraw związanych z komunikacją drogowa i pojazdami, choć jak wiemy może obejmować swoim zasięgiem wiele innych dziedzin życia. Szczególna wartość ubezpieczenia ochrony prawnej polega jednak na jego zakresie pozakomunikacyjnym.

W tego rodzaju ubezpieczeniu możliwe jest objęcie ubezpieczeniem życia prywatnego ubezpieczonych osób. Takie ubezpieczenie nosi nazwę ubezpieczenia ochrony prawnej rodziny. Jeżeli Ubezpieczony jest pracownikiem, ubezpieczenie to obejmuje także sferę zawodową, to znaczy wszelkie spory wynikające ze stosunku pracy.

Jeżeli Ubezpieczający prowadzi działalność na własny rachunek, ponadto ma zamiar objąć ubezpieczeniem także sferę życia prywatnego, to istnieje możliwość zawarcia kompleksowego ubezpieczenia ochrony prawnej przedsiębiorców, w tym ochrony prawnej nieruchomości, mieszkań i lokali.

W Polsce ubezpieczenie ochrony prawnej, jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy jest oferowane, co najwyżej przez kilka zakładów ubezpieczeń, np: UNIQUA TU S.A., ALLIANZ Polska. D.A.S. TU Ochrony Prawnej. Do takich towarzystw należy również Concordia TUW, która w swojej ofercie posiada ubezpieczenie ochrony prawnej - Euroadwokat. Różni się ono od pozostałych ofert przede wszystkim tym, że zainteresowani mają do wyboru więcej opcji ubezpieczenia. Oprócz najbardziej popularnej ochrony prawnej pojazdu czy kierowcy w ruchu drogowym, znajdziemy tu ochronę prawną przedsiębiorcy z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, czy rolników.

Przedmiot ubezpieczenia
 
Przedmiotem ubezpieczenia jest umożliwienie obrony interesów prawnych Ubezpieczającego oraz poniesienie przez ubezpieczyciela związanych z tym kosztów, jeżeli:
 • wystąpiło zdarzenie objęte ubezpieczeniem,
 • istnieje szansa korzystnego dla Ubezpieczającego załatwienia sprawy,
 • obrona interesów prawnych Ubezpieczającego nie jest sprzeczna z dobrymi obyczajami,
 • koszty obrony interesów prawnych Ubezpieczającego nie pozostają w rażącej dysproporcji do zamierzonego przez ubezpieczającego celu.
Ochroną ubezpieczeniową objęte są wyłącznie zdarzenia zaistniałe na terenie państw europejskich, w państwach basenu Morza Śródziemnego, na Wyspach Kanaryjskich i na Maderze, jeżeli dane zdarzenie podlega jurysdykcji tych państw. Okres ubezpieczenia określa się w umowie ubezpieczenia.
 
Zakres ubezpieczenia
 
Towarzystwo Concordia TUW refunduje następujące koszty:
 • koszty wynagrodzenia jednego adwokata ustanowionego przez Ubezpieczającego,
 • koszty sądowe, łącznie z należnościami dla świadków i biegłych w postępowaniu sądowym oraz koszty postępowania egzekucyjnego,
 • koszty postępowania sądu polubownego aż do zakończenia postępowania o stwierdzenie wykonalności wyroku sądu polubownego, do wysokości 150% kosztów sądowych, które powstałyby przed właściwym państwowym sądem pierwszej instancji,
 • opłaty i koszty w postępowaniu przed organami administracji państwowej i samorządowej, łącznie z należnościami dla świadków i biegłych w tym postępowaniu oraz koszty egzekucji administracyjnej,
 • koszty poręczenia majątkowego przewidzianego dla uniknięcia tymczasowego aresztowania,
 • koszty obrony interesów prawnych strony przeciwnej, o ile Ubezpieczający na mocy prawomocnego orzeczenia sadu zobowiązany jest do ich pokrycia,
 • koszty podróży Ubezpieczającego w obie strony do sądu zagranicznego, jeżeli stawiennictwo Ubezpieczającego było obowiązkowe.
Szczegółowy zakres ubezpieczenia
 
Ubezpieczenie to zawiera ochronę prawną: w ruchu drogowym, posiadaczy pojazdów mechanicznych, kierowców, przedsiębiorców, rodziny, rolników, nieruchomości, mieszkań i lokali.
 
Zapoznaj się szczegółowo z:
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.