X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenia dla kierowców- oszczędzaj, poznaj swoje prawa.

2009-03-09 10:26 poniedziałek
Celestyna Wojcicka

Jedź bezpiecznie

Z pewnością nie jeden raz słyszałeś o problemach, jakie napotkali kierowcy w przypadku kolizji drogowej, która była spowodowana z winy innego uczestnika ruchu drogowego, jednak nie zdołali tego udowodnić.
Zima to czas wzmożonych wyjazdów - okres świąteczny, sylwester, ferie, wyjazdy na narty. Pakujesz sprzęt narciarski i wyjeżdżasz w góry, pragnąc odpocząć, zapomnieć o codzienności i całkowicie oddać się swojemu hobby. A może po prostu Twoi bliscy mieszkają daleko od Ciebie, a święta to jedyny okres  w roku, kiedy masz możliwość spotkania się z całą rodziną?
Zima zapewne znowu zaskoczy drogowców – zresztą jak zawsze… Śliskie, ośnieżone drogi po których jedziesz na weekend w góry, czy na Wigilię do bliskich, są częstym powodem wypadków samochodowych. Pomyśl,  ile razy widziałeś taki wypadek, a może byłeś jego uczestnikiem? Kolizje drogowe niestety bardzo często powodują duże koszty a przede wszystkim narażają Cię na stres i sytuacje, które w niektórych przypadkach mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami.
Każdego roku w okresie świątecznym na polskich drogach dochodzi do setek wypadków.
Zgodnie z policyjnymi statystykami [ www.policja.pl ] w poprzednim roku było ich aż 621, w tym 839 rannych, a śmierć poniosło 69 osób. Dość często policja zatrzymuje nietrzeźwych kierowców, których nieostrożna jazda naraża Twoje zdrowie, a nawet życie. A przecież nie tylko  nietrzeźwi jeżdżą nieprzepisowo…Pośpiech - zawodowi kierowcy, czy osoby często podróżujące w sprawach służbowych są zmuszeni do punktualności, a brak autostrad, obwodnic, w miastach korki czy stan dróg absolutnie nie pomagają w dotarciu na miejsce na czas. Aby zdążyć naginamy przepisy, co z kolei zwiększa ryzyko stłuczek kolizji, wypadków.
Szybkim manewrem próbujesz ominąć pieszego, który wtargnął na drogę przez co wypadłeś z jezdni, podczas wyprzedzania zostałeś zepchnięty z drogi, nie udzieliłeś pierwszeństwa przejazdu. To bardzo nieoczekiwane sytuacje, które mogą spotykać każdego kierowcę. Konsekwencje losowych zdarzeń to wysokie odszkodowania,  odebranie dowodu rejestracyjnego albo prawa jazdy.

Jakie są Twoje prawa?

Każdy kierowca narażony jest na wypadek z winy własnej lub innych. Kiedy dochodzi do odpowiedzialności za czyny, nie wszyscy potrafią się obronić, przez co ponoszą olbrzymie koszty. Kierowco pamiętaj, że masz swoje prawa! W sytuacjach, które wydarzyły się z Twojej winy, czy też nie, masz prawo do adwokata i obrony w sądzie. Samodzielne egzekwowanie swoich praw, takich jak:

  • domniemanie niewinności,
  • nieświadome dopuszczenie się niedozwolonego czynu,
  • argumentacja dla zmniejszenia kosztów odszkodowania,

często bywa trudne, zawiłe i nie kończy się pomyślnie. Masz jednak prawo do wynajęcia Radcy Prawnego, który zrobi to za Ciebie. Niestety, korzystanie z usług fachowca słono kosztuje.

Na szczęście istnieje na rynku ubezpieczenie, które każdemu zapobiegliwemu kierowcy pomoże wybrnąć z ciężkiej sytuacji. Na rynku oferowane są bowiem polisy, które ochronią przed ryzykiem przegrania procesu sądowego i kosztami sądowymi.

Jak zaoszczędzić?

Jest takie powiedzenie – nie zastanawiaj się czy będziesz w sądzie, ale kiedy!

Gdy egzekwujesz dług- musisz opłacić postępowanie sądowe.

Gdy trafisz przed sąd- czekają Cię koszty procesu.

Chcesz zaoszczędzić i spać spokojnie - kup ubezpieczenie ochrony prawnej. Dzięki tej polisie
nie musisz się bać wystąpienia w sądzie ani strony przeciwnej, ominą Cię również wydatki  na prawników oraz postępowanie sądowe i administracyjne.
Spójrz, w jakim zakresie jest oferowane ubezpieczenie. Ubezpieczyciel pokryje za Ciebie koszty:

  • wynagrodzenia adwokata czy radcy prawnego oraz biegłych sądowych
  • procesu, w przypadku jego przegrania
  • dojazdu na rozprawę, jeżeli musisz wyjechać za granice
  • postępowania egzekucyjnego
  • obrony w momencie naruszenia przepisów dotyczących wykroczeń
  • obrony przy naruszeniu przepisów w postępowaniach karnych, np.: w sytuacji przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.
  • opłaty od pozwu

Również dochodzenie roszczeń z tytułu szkody wywołanej czynem niedozwolonym, wyrządzonej Tobie lub w rzeczy należącej do Ciebie, a także szkód wynikających z umów dotyczących pojazdu. Adwokat opłacony przez towarzystwo ubezpieczeniowe może Cię reprezentować także w sytuacjach związanych z niezgodnym z prawem zatrzymaniem prawa jazdy czy próbą wypłaty zaniżonego odszkodowania!

Chyba nikt nie chciałby przeznaczać swoich pieniędzy  na poniesienie wysokich kosztów rozpraw. Bardzo często, ponieważ po prostu nas na to nie stać, zmuszeni jesteśmy do wycofania się z dochodzenia swoich praw.
W takich przypadkach warto zaufać doświadczonym. Przydatna staje się pomoc ekspertów i prawników. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich bliskich, zaoszczędź czas i pieniądze. Zaufaj doświadczonym.
Każdy kierowca poczułby się pewniej z odpowiednią opieką prawną, wsparciem w ochronie swoich interesów w przypadku wypadku drogowego, w którym uczestniczył - teraz ma taką możliwość.
W naszej ofercie dostępne są ubezpieczenia ochrony prawnej, które zapewniają kierowcom maksymalną ochronę w przypadku dochodzenia ich praw oraz pokrywania kosztów.
Chcesz poczuć się bezpiecznie, zaoszczędzić czas i zdrowie? 
Kupując ubezpieczenie Ochrony Prawnej Kierowców Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej DAS zapewnisz sobie ochronę i spokojne święta.

Celestyna Wójcicka
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba obłożna - stan chorobowy trwający dłużej niż ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.